Student Moravskoslezského kraje

Dne 14. října 2011snimek-151 proběhlo v prostorách budovy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje slavnostní 10. vyhlášení Oceňování nejúspěšnějších žáků a školních týmů středních škol v Moravskoslezském kraji. Mezi oceněnými žáky byl student Slezského gymnázia v Opavě Jan KOSTERA. Záběr jeho aktivit je velmi široký. Vynikajících výsledků dosahuje především v angličtině, kdy je každoročním vítězem překladatelské soutěže a své umění předvedl dokonale v loňském školním roce, kdy zvítězil v olympiádě v anglickém jazyce nejen v kole okresním a krajském, ale také celostátním a stal se tak „nejlepším angličtinářem“ v republice.
K jeho dalším zájmům patří hudba, především hra na klavír a kompozice, o čemž již mnohokrát přesvědčil své posluchače nejen při školních vystoupeních, ale také při vystoupeních pro veřejnost. Honza je rovněž členem divadelního souboru Bez názvu, který funguje při Slezském gymnáziu. S tímto souborem se zúčastnil již několika přehlídek a festivalů, v posledním školním roce pak festivalu Valašské křoví Slavičín a celostátní přehlídky studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna, kde získal ocenění za herecký výkon v inscenaci Klášterní tajemství.
Honza bezesporu všechny zaujme svou výraznou a všestrannou osobností a originálním přístupem a ocenění udělené Krajským úřadem MSK mu patří zcela právem. A lze bez přehánění dodat, že v historii Slezského gymnázia rovněž zanechal nesmazatelnou stopu.

Mgr. Lenka Weiglhoferová

Kategorie: Aktuality