SOČkaři všech zemí, spojte se

Opava, 15. 6. 2011
Letošní soutěž SOČ (středoškolské odborné činnosti) je téměř za námi, zbývá už jen republikové finále a bude se bilancovat. Naše bilancování není příliš radostné, protože v této prestižní soutěži, která vychovává mladé vědce a učí je psát odborné práce jsme v letošním ročníku neměli účastníka. Přitom studenti jsou výborní a v některých oborech není konkurence nijak vysoká a tak se dá prokousat okresním a krajským kolech až do té republikové soutěže. I tam jsme již měli své zastoupení, naposledy ale v roce 2006.
Milí studenti, mohu vám garantovat, že zapojení do této soutěže vám značně rozšíří obzory, stanete se konkurenceschopnějšími, protože budete nuceni vyjadřovat přesně své názory a obhájit je před odbornou komisí. Vaše šance na vysoké škole tím také vzrostou, protože SOČ je zpravidla taková malá diplomka a když už jste jednou něco takového vytvořili, nebude to takový problém zopakovat. Jsou známy spousty případů, kdy student svá studia po pěti letech na VŠ ukončil, protože nebyl schopen dokončit diplomovou práci.
Budete-li se chtít zapojit do příštího ročníku, stačí, abyste byli studenty střední školy a abyste měli nějaké téma, které vás zajímá. pak už stačí jen oslovit učitele, do jehož ranku toto téma spadá a ten vám jistě rád pomůže.
Držím vám palce a rád vás také uvítám na nějaké odborné konzultaci.

Časopis SOČkař – číslo 2/2011

Časopis SOČkař – číslo 3/2011

Radim Frič

Kategorie: Středoškolská odborná činnost