Tým SGO dragons opět zasahuje

V pátek 13. května se po několika krásných letních dnech zatáhlo a bylo jasné, že něco je ve vzduchu. Schylovalo se totiž k tradičnímu závodu dračích lodí středoškolských posádek. Po loňských zkušenostech posunul hlavní organizátor celé akce Eda Volák závod SŠ a ZŠ týmů už na pátek a přineslo to ovoce v podobě velké účasti. Celkem se na soutěž přihlásilo a dorazilo 15 posádek, přičemž každá z nich čítala 20 veslařů/ek a jednu/oho bubenici/íka. Všechny tyto posádky se nakonec dočkaly i sluníčka, které zpočátku jen nesměle nakukovalo skrz hradbu mraků, ale nakonec nás přece jen zahřálo.

Z toho dvě posádky byly čistě dívčí a jedna byla čistě chlapecká. Všechny ostatní splňovaly jedinou podmínku smíšené posádky – aspoň čtyři dívky (ženy) „na pádle“. Náš tým, zmíněný již v titulku tohoto článku, obhajoval vítězství z loňského ročníku. Ačkoli jsme se snažili ze všech sil a v průběhu soutěže jsme se postupně zlepšovali, stačilo to nakonec „pouze“ na druhé místo za posádkou MGO 2. I z toho jsme ale měli obrovskou radost, protože konkurence byla letos obrovská. Navíc nám zdatně sekundovala další naše posádka SGO 1.C, která nakonec obsadila velmi slušné čtvrté místo.

Eda Volák, dobra druh, je velkým propagátorem tohoto nejrychlejšího sprintu na klidné vodě. Snaží se poměrně úspěšně do svých vodáckých happeningů zapojit co nejširší veřejnost, a to už od těch nejmenších. Bojovný výkon podaly např. děti ze základní školy pro slabozraké na Havlíčkově ulici. Pozorovat tyto přes svůj nesporný handicap stále veselé děti bylo pro nás všechny „intaktní“ velmi inspirující.

Edo, díky a držíme palce do dalších ročníků.

11_05_13 Závody dračích lodí na "Sádráku"

Kategorie: Sport