Den Země v raduňských lesích

p1030005Ve středu 20. dubna 2011 vyrazila třída 2. A pod vedením paní učitelky Magdy Hrstkové do raduňských lesů. Jako každý rok se žáci Slezského gymnázia vydali pomoct lesníkům vyčistit les od odpadků. A těch bylo v lese poházených opravdu mnoho.
Odpadky jsme sbírali v rámci Dne Země a nechali jsme za sebou hodně práce, mnoho čistých příkopů a lesních cest. Lesníci si nás rozdělili do skupinek po čtyřech nebo po pěti, naložili do aut a rozvezli po lese. Všichni jsme nafasovali pracovní rukavice a taky plastové odpadkové pytle. Sbírali jsme od devíti asi do dvanácti hodin a práce nám šla rychle od ruky. Během těch tří hodin jsme nasbírali někdy i více než dva veliké pytle odpadků. Vojta Tkáč a David Draisaitl průběžně sváželi plné pytle na nákladní auto. Pohled, který se nám na konci sbírání naskytl, musel mnohým z nás dát podnět k zamyšlení se. Nákladní auto bylo plné pytlů s odpadky a my nevěřili vlastním očím, kolik toho může v lese vůbec být – a to jsme sbírali jen tři hodiny.
Když jsme si svou práci splnili, lesníci nám poděkovali za pomoc a my jeli do Opavy na oběd. Jsme moc rádi, že nás paní Hrstková vzala s sebou, a doufáme, že dostaneme příležitost i příští rok.
Alice Petlachová, 2. A

Kategorie: Aktuality