„Hopsánky“ v republikovém finále

Dne 28. dubna 2011 se ve víceúčelové hale v Opavě konalo celorepublikové kolo soutěže v pohybových skladbách. Stejně jako v minulých letech zde nemohlo chybět Slezské gymnázium. Jeho studenti vystoupili se svou skladbou „Nonstop“, která vypráví příběh zoufalého chlapce, jenž si neví rady se školou. Ve snu se mu zjeví dokonalý svět Bárbí, o kterém posléze zjistí, že není ten pravý pro něj a raději chce žít nonstop. Hudba ke skladbě je vybrána ze známých hitů: Né, pětku ne, Barbie girl a Nonstop.
V soutěži se hodnotí využití plochy, námět zpracování, choreografie a kompozice díla. Důležité je také provedení a celkový estetický dojem ze skladby. Plusové body soutěžící dostávají za použití netradičních rekvizit a ve skladbě by měly převažovat gymnastické prvky. Obtížnost v této soutěži není hodnocena.
Slezské gymnázium bylo zařazeno ve III. kategorii – střední školy a gymnázia. Naše skladba získala druhé místo. Na prvním místě se usadila skladba „Naděje umírá poslední“ Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené z Brna. Tvůrci touto sestavou vzpomínali na své kamarády, jež svůj boj s postižením a smrtí prohráli. Minulý rok byla školám pro žáky s postižením udělována speciální cena za originalitu a výborné provedení skladby, tento rok se pro malý počet zúčastněných skladeb neudělovala. Proto bylo vítěznému týmu uděleno čestné první místo. Ačkoliv nás to nejprve malinko zamrzelo, nutno přiznat, že jsme nakonec spokojení a podobným sportovním aktivitám tělesně handicapovaných fandíme.
V ostatních kategoriích jednoznačně vládli zástupci Moravskoslezského kraje.
Beáta Baranová, 4. D

Vystoupení můžete zhlédnout na adrese: watch?v=3GVBnVrKfpo&feature=share

Kategorie: Sport