Slezské gymnázium postoupilo v pódiových skladbách do republikového finále

Minulý týden ve čtvrtek 14. dubna 2011 se studenti Slezského gymnázia v Opavě, kteří navštěvují kroužek pódiových skladeb, tzv. „Hopsánky“, vydali do Havířova. Zde se konalo krajské kolo, jež studenti pod vedením Mgr. Věry Podrazké vyhráli a zajistili si tím i postup do republikového finále.
Tento rok se studenti pokusili pohybově ztvárnit poněkud komplikované téma. V úvodu skladby vstupuje na scénu student, který je zklamán svým školním výsledkem. Tento začátek příběhu je podpořen písní Josefa Melena – Né, pětku né z r. 1984. Poté znavený student usíná a zdá se mu sen o úžasném světě bez strastí a starostí. Bárbí slečny a chlapci jej lákají, aby se k tomuto dokonalému růžovému světu připojil a zůstal v něm napořád. K této části našeho příběhu jsme vybrali hudbu skupiny Aqua – Barbie Girl, nahranou v roce 1997. V poslední a finální části mámený student procitá a uvědomuje si, že chce žít nonstop a nechce již promarnit ani chvíli života. Nejen pro tento konec, ale i proto, že závěrečná část je podkreslena písní Nonstop z dílny známého zpěváka Michala Davida, se celá naše skladba jmenuje Nonstop.
Jste-li zvědaví, zda se s touto skladbou dokážou studenti umístit na některé z medailových pozic republikového finále, přijde se sami podívat 28. dubna 2011 do Víceúčelové haly v Opavě. Vaše podpora bude věcí opravdu vítanou!
Naše vystoupení najdete také na adrese:watch?v=9UDz2fFNj1c

Kategorie: Tělesná výchova