Středa s Romanem Vehovským

Velmi neobvyklé dobrodružství podnikl Roman Vehovský. Před sedmi lety se vydal na cestu do Austrálie, a to autostopem. Zde si přivydělával na farmách a financoval tak své další prožitky při putování po téměř celé jihovýchodní Asii.
Dne 9. února 2011 se s námi v opavském Klubu Art podělil v rámci Středečních přednášek Slezského gymnázia o své zážitky a fotografie z cest. A že se bylo opravdu na co těšit, dokazuje počet návštěvníků, kteří ho zahltili zvídavými otázkami. Těch se nakonec nasbíralo okolo sedmdesáti jak z řad informované veřejnosti, tak ze strany studentů Slezského gymnázia, které bylo pořadatelem této akce. Snímala ji mimo jiné i Česká televize (video z přednášky a rozhovor s Romanem Vehovským můžete zhlédnout na internetových stránkách http://www.ct24.cz/vysilani/2011/02/10/411231100030210-18:00-udalosti-v-regionech-ostrava/)
Na závěr bych rád poděkoval hlavnímu organizátorce večera paní Mgr. Tkáčové, organizačnímu týmu Slezského gymnázia a samozřejmě především Romanu Vehovskému za jeho ochotu podělit se s přítomnými o jedinečné zážitky.

Moderátor večera Michal Peterek, 2. C

11_02_09 Beseda s Romanem Vehovským o jeho sedmiletém putování

Kategorie: Aktuality