Soutěž ve skládání puzzle

p1070962Na úterý 22. února 2011 vyhlásil školní klub Lampion novou aktivitu – odstartoval 1. ročník mezitřídní soutěže ve skládání puzzle. Do soutěže se mohlo přihlásit tříčlenné družstvo, které si troufalo zastupovat svou třídu v této dovednosti, náročné na představivost a jemnou motoriku. Z prvního až třetího ročníku se nakonec sešlo 8 skupinek, které se úderem 12.45 pustily do práce. Předcházelo jí poměrně hlučné losování – lístky vytahované zástupci družstev z klobouku přidělily jednotlivé krabice s pěti sty dílky skládačky. Pak však zavládla skutečně soustředěná atmosféra, ruce se jen míhaly, občas zamířily s rozdílnými dílky ke stejnému místu, ale po krátké chvíli se ze změti částeček začaly vylupovat konkrétnější tvary obrázků.
Na činnost jsme měli vyhrazeny tři hodiny, ale naši vítězové tolik času zdaleka nepotřebovali. Nejrychlejší se ukázalo družstvo třídy 1. A, jehož snaha byla následující den odměněna dortem. Samozřejmě se podělili s celou třídou, jejímž jménem se soutěže účastnili. Nějakou chvíli po vítězném družstvu ohlásila konec skupina z 1. C – jejich odměna měla formu čokolád, kterými počastovali svou třídu.
Popravdě v této chvíli zájem některých družstev opadl, ale jiná bojovala dál, protože v sázce bylo ještě 3. místo honorované lízátky pro celou třídu. Nakonec je pro 3. C získalo družstvo této třídy. Na závěr dodejme, že se nová soutěž setkala s pozitivním ohlasem, který Lampion opravňuje k úvaze o 2. ročníku.
Mgr. Magda Hrstková

Kategorie: Volnočasové aktivity