Stužkovací večírek 2010

Dne 17. prosince 2010 jsem se spolu s ostatními kolegy vydala na stužkovací večírek letošních čtvrťáků. Těšila jsem se, protože mě vždy zahřeje u srdce, když se naši studenti předvádějí v tom správném světle, světle reflektorů.Letos se bohužel museli spokojit s lustry v sále Lidového domu, neboť reflektory na Rybníčku prochází spolu se zbytkem budovy rekonstrukcí. V mém případě posiloval atmosféru očekávání také fakt, že jsem ve čtvrtek nedopatřením zhlédla nácvik úvodní části programu třídy 4. C, což mě utvrdilo v přesvědčení, že nás čeká nezapomenutelný zážitek. A taky že jo.

Letošnímu večírku dominovala taneční čísla. 4. B rozjela bigbít ve velkém stylu (v teplácích) a 4. C překvapila Labutím jezerem, kterému by i Vlastimil Harapes aplaudoval vestoje. 4. D se postupně protančila svými sny až k adolescenci. 4. E zase za vhodně zvoleného hudebního doprovodu předvedla dramatizace vrcholných zážitků své gymnaziální historie. Pouze 4. A netančila a zaměřila se ve své videoprojekci na problém palčivý a ryze aktuální, tedy boj s MATURITOU. Je třeba zmínit, že všechny programy byly výborně zvoleny do prostředí Lidového domu, který nedisponuje zrovna nejlepší akustikou a spolehlivě zahluší každý zvuk, který neprošel zesilovačem. Programy byly též poměrně dobře srozumitelné pro oba zahraniční lektory, neboť 4. A zvolila za primární jazyk angličtinu a hudba a tanec jsou – jak známo – univerzálním komunikačním médiem.

Po programech tříd přišlo na řadu dlouho očekávané stužkování, které je však zejména slavnostní příležitostí pro studenty a jejich třídní učitele. Mě osobně, coby fanynku, na dálku zahřál výběr stužkovací famfáry 4. A, která přebírala odznak maturanta na hudební motiv z filmu Hvězdné války, což mě zároveň inspiruje k vhodnému závěru: Ať vás, milí maturanti, provází Síla!

Mgr. Zdeňka Hrstková

10_12_17 Stužkovací večírek

Kategorie: Aktuality