„Chcete do hor? Klidně. Ale..!“

Středeční přednášky Slezského gymnázia ve spolupráci s Obecním domem se rozběhly naplno. Dne 12. ledna 2011 jsme uspořádali již druhou v pořadí.
Téma bylo velmi aktuální, protože v zimních měsících jistě mnoho z nás bude vyrážet do hor. Pokud vás už běžné zimní sporty, jako jsou lyže, snowboard nebo běžky, nudí, přijměte od Mgr. Heleny Mockové a Mgr. Michala Königa skvělý tip – skialpinismus. Pro mnohé z nás, včetně mě, je tento sport novinkou. Avšak opak je pravdou. Má už téměř stoletou historii, jak nám prozradila Mgr. Helena Mocková, která se tomuto sportu sama téměř 20 let aktivně věnuje.
Téma se však netýkalo pouze skialpinismu, ale pohybu a pobytu na horách ve všeobecném měřítku. Dozvědět jsme se mohli např. jak si do hor vybavit lékárničku, jaké nouzové vybavení přibalit do batohu nebo jak se ve vyšších nadmořských výškách bezpečně pohybovat. Zajímavých informací a rad bylo po celou dobu přednášky mnoho a fotky ze soukromého archivu obou učitelů s úžasnými panoramaty byly už jen opravdovou třešinkou na dortu.
Jménem všech zúčastněných bych chtěla touto cestou oběma pedagogům poděkovat za milé povídání, příjemnou atmosféru a osobně pak za vstřícné jednání a přívětivost během příprav této akce.

Martina Bendová, 4. D

11_01_12 Přednáška dvou horolezců

Kategorie: Aktuality