Začal další ročník středoškolské odborné činnosti

S dalším školním rokem se rozjel i další ročník Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Již v těchto dnech by bylo vhodné uvažovat, jaké téma zvolit, protože už na přelomu dubna a května příštího roku soutěž proběhne. V SOČce se mohou realizovat první vědecké pokusy středoškolských studentů, mohou se naučit mnohé to, co se budou ostatní učit až na vysoké škole. Formulovat myšlenky, psát odborný text, citovat správně z literatury a v neposlední řadě obhajovat svůj názor před odbornou porotou.
Pokud vás zaujala možnost začít v libovolné z 18 nabízených kategorií tvořit svou práci, kontaktujte Mgr. Friče (kabinet 302). Ochotně vám pomohu orientovat se v nabídce souitěžních oborů, poradím, jak začít, jak si vybrat konzultanta a nakonec pomohu i s finalizací a přihláškou.
Na webu existuje mnoho stránek, které vám mohou při psaní práce pomoci. Např. známá slabina – citace z literatury – můžete využít služeb stránky www.citace.com. Domovským webem SOČky je www.soc.cz, zde je možno nalézt aktualizace, seznam soutěžních kategorií, odkazy na vítězné práce z minulých let atp.

Časopis SOČkař je periodikum pro soutěžící, konzultanty a organizátory SOČ.

Doufám, že se podaří znovu navázat na tradici úspěšných studentů z minulých let, z nichž někteří posoupili dokonce do celorepublikového finále. I zde ovšem platí Coubertinovské heslo, že důležité je zúčastnit se, protože samotná tvorba soutěžní práce může být považována za velké vítězství.

Kategorie: Aktuality, Středoškolská odborná činnost