Mikuláš s MŠ Eliškou

Den sv. Mikuláše jsme si připomněli už ve čtvrtek 2. 12. s dětmi z MŠ Eliška. Sešli jsme se v Loutkovém divadle v Opavě s několika přáteli ze 3. a 4. ročníku, abychom děti malinko napomenuli za jejich drobné prohřešky a moc pochválili za snaživost a ochotu pomáhat nejen rodičům, ale také kamarádům ve školce. Měli jsme jen pár chvil na převlečení do čertovských a andělských kostýmů. Samozřejmě nechyběl ani Mikuláš, který dostal za úkol řádně prostudovat „svatou knihu dobrých skutků a hříchů“, aby mohl děti náležitě odměnit.

Program začal krátkou pohádkou, kterou jsme jakožto „nebeští poslové“ bohužel neměli možnost zhlédnout… O jejím úspěchu však mluví potlesk ze strany rodičů a kamarádů sedících v hledišti. Hned po pohádce se někteří z nás přemístili na pódium a chopili se svého úkolu svatých, pár zbylých andílků zůstalo v hledišti, aby odměnili také babičky, dědečky, rodiče i sourozence.
Děti nastupovaly postupně po odděleních a každé z nich radostně předvedlo nacvičenou písničku,
či básničku, za což bylo odměněno balíčkem s dobrotami.  Všechny mávaly na diváky a všude vládla předvánoční nálada. Tu jsme ještě podtrhli zpíváním koled – zapojil se Mikuláš s čerty i anděly, paní učitelky, děti a dokonce i rodičovstvo.

Strávili jsme krásné odpoledne plné lásky a pohody v příjemné společnosti.

 Kateřina Flegrová, 4.A

Kategorie: MŠ Eliška