Sen noci svatojánské

dsc_9996_filteredKabáty pověšeny, tašky uloženy, obecenstvo na svých místech. Je právě 21. října 2010 a my, studenti a učitelé Slezského gymnázia, čekáme, až se v opavském Loutkovém divadle zvedne opona. Čeká nás představení Sen noci svatojánské, a to v anglickém jazyce. Připravili si jej pro nás brněnští herci.
Mám moc ráda divadlo, ale od tohoto jsem zase tak moc nečekala. Navíc jsem se obávala, jestli budu dobře rozumět. Asi hodinu trvající představení mě však překvapilo svou netradičností a vtipností. Hra byla doslova nabita úžasnými hereckými výkony, vtipnými dialogy, perfektními kostýmy. Žasla jsem, jak jsou aktéři kreativní, co všechno a jak dokáží zpracovat.
Ani jednodušší angličtina, které bezpochyby porozuměl snad každý, neubrala na líbivosti. Vtipné obraty, doprovázené zřetelnou mimikou a přesvědčujícími gesty, byly podtrženy kouzelnými zvukovými a světelnými efekty. Můžu prohlásit, že celé divadlo se bavilo. Většina se ani na vteřinu nenudila. Po skončení se z hlediště ozval nadšený několikaminutový potlesk. Zasloužil si ho především nejmenší skřítek, který celému příběhu dodával na dynamičnosti. „Vyrobil“ mnoho zápletek pomocí kouzelného květu, nakonec je však také pomáhal rozuzlit.
Představení jsem přivítala, bylo to oživení všedních školních dnů – a co si budeme zastírat, žáci vždy rádi vidí, když odpadnou některá zkoušení. Na druhou stranu je nutno dodat, že někteří ze zúčastněných by ocenili spíše klasické zpracování Shakespeara. Pro všechny je tu ale naděje – snad příště!
Sestaveno z vyjádření žáků 3. A
(Adéla Furiršicová, Ondřej Herudek, Markéta Hurníková,
Hana Latoňová, Ján Nováčik, Adéla Reichlová,
Helena Skřontová, Kristýna Šimíčková a David Zapletal)

Kategorie: Cizí jazyky