Okresní finále v přespolním běhu

100_1010Počasí bylo nádherné a přímo vybízelo k běhu v přírodě. A tak se běžci z opavských středních škol sešli 6. října 2010 u Stříbrného jezera na okresním finále v přespolním běhu.

Nejdříve na trať (3200 m) vyběhlo 27 běžkyň. Vyhrává družstvo s nejlepším součtem umístění, takže když po 1. kole přiběhlo v čele trio Slezského gymnázia a vzápětí i čtvrtá členka družstva, bylo jasné, že o letošních vítězkách nebude pochyb.

Stejný scénář si nachystali pro diváky i hoši SGO, kteří však měli trať delší o jedno kolo (4800 m). No a v cíli nebylo co řešit. Jasně jsme zvítězili v obou kategoriích a postoupili do krajského kola, které se koná 19. října v Břidličné.

Potěšitelné je, že se do běhu aktivně zapojili i studenti 1. ročníků a v kategorii dívek jsme tak mohli postavit dvě družstva. O budoucnost naší školy v přespolním běhu je tak do dalších let dobře postaráno.

Poděkování také patří studentům 4.A, kteří se skvěle zhostili úlohy pořadatelů a postarali se o hladký průběh soutěže.

Družstvo dívek:

Honková Pavlína, Blahutová Barbora, Schweidlerová Kateřina, Procházková Marie, Motlová Michaela, Kadlecová Veronika, Ševčíková Petra, Vavrečková Karolína, Ochvatová Jana, Weissová Veronika, Baierová Zuzana.

Družstvo chlapců:

Peřinka Jan, Alt Václav, Terchovan Ondřej, Schrom Pavel, Hadač Filip, Schuster Marek.

Hodně štěstí v krajském kole.             100_1027

Kategorie: Aktuality, Sport