Krajské finále Corny v atletice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Stejně jako v předcházejících letech také v roce 2010 uspořádala Asociace školních sportovních klubů středoškolské klání v atletice. Tato soutěž je mezi příznivci atletiky známá pod názvem sponzora Corny.
O středoškolský atletický pohár soutěžila s dalšími účastníky dvě družstva Slezského gymnázia – chlapecké a dívčí. A v úvodním, okresním klání dosáhly většího úspěchu naše studentky. Obsadily bezkonkurenčně 1. příčku a automaticky postoupily do krajského finále. Hoši byli třetí a na možnost postupu museli čekat jen jako náhradníci. Nakonec nebyli do krajského kola povoláni.
Děvčata se ale ve středu 22. září 2010 předvedla na opavském Tyršově stadionu v tom nejlepším světle. Po slavnostním zahájení se za poměrně slušného počasí rozestavila na jednotlivých sportovištích. Absolvovala všechny vyhlášené disciplíny: běhy na 60, 200 a 800 metrů, štafetu 100 – 200 – 300 – 400, skok do výšky a do dálky i vrh koulí o hmotnosti 3 kg. Postupně na své konto získávala další a další body. Jejich konečný součet pak znamenal skvělé druhé místo.
Zbývá ještě doplnil jména dívek, které Slezské gymnázium na krajské úrovni reprezentovaly:
Tereza Apltauerová (3. A)
Barbora Blahutová (2. B)
Pavlína Honková (2. A)
Markéta Hurníková (3. A)
Adéla Jedličková (4. C)
Veronika Kleslová (2. B)
Lucie Korbelová (2. B)
Zuzana Kramolišová (1. B)
Jana Ochvatová (2. C)
Kateřina Schweidlerová (2. D)
Karolína Vavrečková (2. D)
Anastasiya Zhur (2. B)

Mgr. M. Hrstková

Kategorie: Sport