Bronzové pingpongové úterý

V úterý 18. října 2010 se v herně stolního tenisu v Kateřinkách konalo okresní kolo soutěže v pinčesu, jak mu my zasvěcenci učeně říkáme. Jako obyčejně se na něj vydaly dva týmy více či méně nadšených studentů Slezského gymnázia. Síla našich týmů rostla zápas od zápasu. Zejména chlapci byli brzo postrachem většiny soupeřů.
Dívky měly situaci mírně řečeno ulehčenou nedostatečným zájmem ostatních škol, ale přesto je třeba říci, že trojice děvčat z 2.B Lucie Korbelová, Veronika Kleslová a Alena Křesťanová dosáhla po několika chudých „pogregorovských“ letech opět na bednu. Nezasvěcencům jen připomínám, že týmy složené kolem Pavly Gregorové postoupily dvakrát na mistrovství ČR v SŠ týmů a umístily se vždy do desátého místa. Naše děvčata nakonec obsadila po sympatickém výkonu třetí místo.
Zato chlapci si na nedostatek soupeřů nemohli stěžovat. Byli předem pasováni do role favoritů a nasazeni do jedné ze skupin jako předpokládaní medailisté. Skupinu skutečně s přehledem vyhráli, ale ve finálové skupině byl přes velmi vyrovnané zápasy nad jejich síly později zvítězivší tým SPŠ stavební, tak stříbrný tým Mendelova gymnázia. Ale výkon a výsledek našich bronzových chlapců Marka Mrózka (1.C), Lukáše Zboraje, Matěje Hrabiny a Petra Štencla (všichni 3.B) zůstane zapsán v naší kronice velkými písmeny.
Bronzovému pingpongovému úterý zdar!

Kategorie: Sport