Slezské gymnázium Opava navštívili Michael Schumacher, Angela Merkel, Karel Gott, Lance Armstrong, Asterix a Obelix a další VIP hosté

24. září 2010 přivítalo Slezské gymnázium významné VIP osobnosti z celé Evropy.

05Páteční den byl totiž na našem gymnáziu věnován Evropskému dni jazyků. Studenti 3. a 4. ročníku si – jako každé září – připravili program pro své mladší kolegy. A bylo se na co dívat! Posuďte sami.
Prožili jsme vysněnou cestu do Španělska, mohli jsme se dozvědět, co aktuálního se děje v Německu a přitom jsme si stihli zazpívat se skupinou Rammstein. Zájemci o divadelní představení také nepřišli zkrátka. Navštívily nás francouzské divadelní soubory a předvedly hru Lakomec od Molièra, pohádku Sněhurka nebo ukázku z filmu Asterix a Obelix – Mise Kleopatra, samozřejmě vše v originále. Také anglické divadlo s Shakespearovou hrou Sen noci svatojánské patřilo ke skvělým zážitkům. A navíc nás čekala ještě další cesta – na lodi Mayflower jsme doprovázeli Otce poutníky do Nového světa. Že vám chybí svit stříbrného plátna? To jsme se k filmům zatím pouze nedostali! Hříšný tanec, Deník Bridget Jonesové nebo populární seriál Kobra 11 přilákaly mnoho návštěvníků a určitě by byly v našem podání kasovními trháky. Prvně se na Evropském dni jazyků objevila také naše mateřština – vždyť přece patří do evropské rodiny. Češství podtrhly stylové kroje i státní vlajka. Na „českém“ stanovišti se soutěžící družstva popasovala v jazykolamech, kterých máme opravdu spoustu, a i v dalším programu si zúčastnění pohrávali se slovní zásobou.
Mrzí nás, že nemůžeme vyjmenovat vše, protože program byl nesmírně pestrý a bohatý. Bavili se opravdu všichni, jak diváci, tak organizátoři celé akce. Uvidíme, jestli další ročník Evropského dne jazyků bude schopen konkurence, a doufáme, že i za rok se sejdeme také s vyučujícími opavské Slezské univerzity, kteří se do této aktivity kreativně zapojili.
Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Český jazyk, Cizí jazyky