Dračáci z gymplu

skupinova fotka
O víkendu 19. – 20. 6. 2010 se na opavském Sádráku konala skvěle připravená akce s názvem Víkend na Dračích lodích. V sobotu se jely jízdy středoškolských týmů a v neděli pak měla akce gradovat jízdami týmů dospělých. Po velice krátké a hektické poradě jsme se rozhodli, že tuto akci obsadíme a zkusíme sestavit jednadvacetičlenný tým studentů, který spolu pojede na Dračí lodi a pokud možno se popere o možnost dovést naši standartu co nejvýše. Nic jsme o Dračích lodích nevěděli, pouze, že je důležitá souhra, a že jedině tým, který drží pohromadě, má šanci.
Ještě v pátek večer na prvním tréninku to vypadalo všelijak. Předpovědní modely nám vyloženě nepřály. Na pátek hovořily o bouřkách, v sobotu se pak počítalo s vysoce pravděpodobným deštěm, okluzní fronta, teplá fronta i studená fronta se proti nám chtěly spojit. Teplota, tlak, rosný bod: 17, 998, -5,2… prostě – horší počasí jsme si nemohli přát. Leckoho to mohlo odradit. Ne tak nás. Trénink byl skvělý, občas vysvitlo i sluníčko a po Stříbrném jezeře se proháněla naše loď obsazena 14 statečnými „dračáky“ a všichni jsme věděli, že zítra přijdeme. Ale co s volnými místy? Chybělo šest veslařů. To by jeden neřekl, že je takový problém sehnat pár lidí ochotných se trochu namočit a pořádně si v sobotu máknout. Během večera a noci se nám ovšem podařilo sehnat další lidi a tak jsme mohli v devatenácti lidech k závodu nastoupit. Původní předpoklady, že nás čekají souboje s Obchodní akademií, Zdravotní školou a dokonce dvěma týmy z Mendláku, se ukázaly liché. Přišla jenom Zdravotní škola, která pro nás bohužel nebyla soupeřem. Naše vypilovaná technika, podpořená skvělým výkonem bubenice Terezky, slavila vítězství.
Všem se nám to ohromně líbilo a dokonce vážně uvažujeme, že bychom chtěli jet příští sobotu na další závod, kterým je Grand Prix Hranice.
Jenže to už nepůjde bez vaší účasti. Pár lidí z našeho malinkého týmu nemůže příští týden jet, a proto (pokud vás tento článek oslovil) se hlaste v kabinetě 132 u Mgr. Tkáčové. Více informací o akci v Hranicích je možno získat z plakátu v budově školy nebo na internetu
Dračí lodě vás dostanou, pojďte si to zkusit!
Radim Frič

Kategorie: Sport, Volnočasové aktivity