AUF WIEDERSEHEN WIEDER IN DEUTSCHLAND

Je právě 11:00 večer a na parkovišti se začínají scházet první účastníci exkurze do Německa. Konečně vyrážíme směr Berlín, kde má začít náš několikadenní program. Po úvodním slovu naší úžasné paní průvodkyně se ovšem většina začíná ukládat ke spánku. Dobrou noc.   

dsc02619A je to tady. Je půl deváté ráno a před námi se začíná objevovat Berlín, město plné moderních budov a zeleně, ale taky historicky cenných památek  Vystupujeme z autobusu a míříme k budově Říšského směnu (Reichstag). Po dvouhodinovém čekání se konečně ocitáme na střeše budovy, ze které je vidět snad celý Berlín. Dominantou Říšského sněmu je prosklená kopule, díky které si můžeme panorama Berlínu prohlídnout ještě z větší výšky.  

Jenže čas letí a my musíme pokračovat dále. Za celý den jsme stihli ještě projít Braniborskou bránu, Hlavní nádraží (mimochodem nejmodernější v Evropě), zříceninu kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche a Židovské muzeum.  Je večer a všichni už se těšíme, až zalehneme po dni plném nových zážitků.     

dsc02776Ráno má náš autobus namířeno tentokrát do Pergamonského muzea. Kdo zde nebyl, asi neuvěří. Na toto muzeum by nám ani celý den nestačil, my však máme jen dvě hodiny. Není to muzeum jako každé jiné, takové sbírky, jako mají tady, asi nikde jinde nenajdete. Hned první místnost a už se ocitáme v antice. Nádhera! Po jednom muzeu se vypravujeme, hádejte kam? Do muzea hned vedle, přesněji do Nového muzea.

Je odpoledne, a my se chystáme na Postupimské náměstí, kde se někteří z nás vydají na televizní věž, někteří do vodního světa a někteří prostě jenom nakupovat. Po večeři v autobuse a po krátkém zastavení u bývalého přechodu Checkpoint Charlie se ale právě teď nejvíce těšíme na vyhřátý Tropical Island.

   
img_1549A jsme tady – Tropical Islands. Z venku teda nevypadá nijak vábně, ale po vstupu do tropické haly se naše názory začínají měnit. Teplo, palmy, písek, teplá voda, velké lákadlo této exkurze je konečně tady. Je sice půl desáté večer, ale to nikomu nezabránilo v tom, aby začal objevovat krásy největšího aquaparku ve střední Evropě.   

 
1:00 a většina z nás se začíná chystat ke spánku na lehátku, abychom další den nebyli moc unavení. Ale tento plán nám překazil páv, který všechny svým pronikavým pískotem probudil už v šest hodin. Zbývají 4 hodiny do odjezdu, tak hop do vody, ať si to tady ještě trošku užijeme. Nasedáme do autobusu a naší poslední zastávkou jsou Drážďany. Cestou nám paní průvodkyně pouští dokument o Drážďanech, ale nevím, jestli ho někdo pořádně vnímal. Únava už byla opravdu znát. O hodinu později už ale stojíme v Drážďanech, městu luxusu a krásy. Prohlížíme si plno historických budov, ale naším cílem je palác s galerií výtvarného umění Zwinger. Kdo by řekl, že se z obrazu dá vyčíst tolik informací!          

dsc02895Tak ještě hodinu máme na to, abychom se pokochali krásou tohoto města. Ale vše musí někdy skončit a to platí i teď. Naše exkurze po Německu končí pohledem na naší krásnou řeku Labe. Je pět hodin a autobus nabírá směr Opava, do které všichni zdraví a bez úrazu dojíždíme právě teď, ve 23:55.

Na závěr bych za všechny zúčastněné chtěla poděkovat učitelskému doprovodu (Mgr. Monika Martínková, Mgr. Dana Pavelková a Mgr. Miroslava  Opálková), který celou exkurzi naplánoval, zorganizoval a díky kterému jsme odcházeli plní informací, dojmů a  nových zážitků. 

dsc02772Máte i vy chuť užít si výlet plný legrace a poznání? Neváhejte a počkejte si na další exkurzi do Německa, která se na naší škole bude určitě v budoucnu opakovat.
Tak tedy: „ Auf Wiedersehen wieder in Deutschland  “!      

Anna Michalková, 2.C

Kategorie: Cizí jazyky