Australské dny 2010

6Cestujete rádi? Už jste navštívili Austrálii? My ano. – Tedy skoro.
Ve čtvrtek 15. dubna 2010 vyrazilo 25 dobrovolníků z 1. C a 1. D do Ostravy a zúčastnilo se akce Australské dny 2010, věnované právě protinožcům. V pásmu sestaveném ze tří přednášek jsme se dozvěděli hodně zajímavých a užitečných informací o zemi klokanů od lidí, kteří mají s cestováním, studiem a pobytem v Austrálii spoustu zkušeností. Kromě informací o zemi samé jsme vyslechli nejen ukázky hry, ale také zajímavé povídání o australském domorodém hudebním nástroji „didgeridoo“. A aby toho nebylo málo, jedno takové didgeridoo vyhrál a odvezl si s sebou domů i Aleš Tichý z 1. C.
Ostatní studenti ale také nepřišli zkrátka. Při losování jsme měli prostě štěstí, a tak se mezi nás rozdělily nejen další vylosované ceny, jako batohy s logem Alfa-agency, která celou akci pořádala, trička a knihy, ale samozřejmě jsme si s sebou odvezli také hlavní výhru – pobyt v Austrálii.
Bylo to pro nás všechny nejen poučné, ale i příjemně strávené odpoledne a už teď se těšíme na další setkání se zemí „Down Under“.
Mgr. Ilona Jordan

Kategorie: Cizí jazyky