Školní kolo Olympiády z francouzského jazyka

Koncem ledna letošního roku proběhla na naší škole soutěž ve francouzském jazyce, jíž se zúčastnilo celkem 21 studentů, kteří spolu zápolili ve dvou kategoriích. Po náročném prvním kole postoupilo šest vítězů každé kategorie do dalšího klání, kde všichni vybraní předvedli své maximální výkony. Protože byla jejich vystoupení velice srovnatelná, jen těžko jsme vybírali vítěze. Nakonec se na prvních třech pozicích umístili:
Kategorie I.
1. místo: Barbora Šaldová z 2. A
2. místo: Nikola Boczková z 2. A
3. místo: Alice Křesťanová z 1. A
Kategorie II.
1. místo: Michaela Firleyová z 1. A a David Beneš z 3. D
2. místo: Petra Šindelářová z 3. A
3. místo: Martina Palzerová z 3. A
Výkony finalistů druhé kategorie naprosto ohromily porotu, která nebyla s to vybrat toho lepšího, a tak jí nezbylo, než vyhlásit dva vítěze. Avšak do krajského kola může postoupit pouze jeden a zde porota vybrala Michaelu Firleyovou, která tedy bude v březnu tohoto roku zastupovat naši školu v krajském kole.
Všichni zúčastnění zaslouží velikou pochvalu a já jim děkuji za účast. Doufám, že i příští rok se můžeme těšit na skvělé výkony nových soutěžících.
Ing. Andrea Děkánková

Kategorie: Cizí jazyky