HELP P3 opět v akci

Projekt studentů Slezského gymnázia, HELP P3 je založen na přednáškách o problémech příjmu potravy, které konáme nejen ve svých domovských prostorách, ale pořádáme i hromadné výjezdy za žáky a studenty jiných škol. Jeden takový výjezd se uskutečnil 21. prosince 2009. Poslední pondělí před Vánoci se téměř všichni členové našeho týmu rozjeli na Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě.
V osm hodin ráno jsme vyrazili vlakem z opavského východního nádraží. V Ostravě nastaly menší komplikace, ale podařilo se nám přestoupit na autobus správným směrem a pak se ještě proplést bez mapy mezi vysokými domy až k našemu cíli! Zvládli jsme to a přivítání bylo milé. Zajistili nám občerstvení a studenti školy nás provedli po své „půdě“. Poté jsme se rozešli do učeben, ve kterých jsme přednášeli. Po prvotních technických problémech s reproduktory byly všechny přednášky úspěšné. Někteří z nás si své řečnické schopnosti před tak velkým publikem vyzkoušeli poprvé!
Po splnění našeho poslání jsme se vrátili do prostor Slezského gymnázia a tam pokračoval seminář s paní PhDr. Ing. Janou Sladkou z OS Anabell, ale o tom až někdy příště.
Beáta Baranová

Kategorie: Help P3