Logická olympiáda měla velké finále v Praze

Po loňském úspěchu Petra Lichého v soutěži Bedna Moravskoslezského kraje jsme s napětím očekávali letošní ročník. Podaří se mu zopakovat úžasný výsledek? Dokáže překročit svůj stín? Nebo se snad najde mezi novými studenty naší školy někdo, kdo by jej ještě překonal? Bude se vůbec po loňském suverénním vítězství našeho „závodníka“ soutěž konat, nebo organizátoři kvůli zachování poddpory sponzorů počkají na vyrovnanější obsazení?

Na všechny tyto otázky nám dal odpověď letošní listopad. Tak předně – loňský formát této soutěže v logice se podařilo zachovat, jen se rozšířil na celou republiku. Základních kol se na mnoha středních i základních školách zúčastnilo velké množství mladých odvážlivců, zejména pak proto, že probíhalo on-line přes webové rozhraní. Do krajského finále pak z naší školy postoupila pětice řešitelů Lukáš Němčík, Petr Lichý (oba 4.B), Linda Hansliková (1.A), Michal Kopf (2.A), Vojtěch Salzmann (4.D).

Krajské kolo se opět stalo lehkou kořistí pro již zmíněného Petra Lichého, který si z něj odnesl atraktivní hlavní cenu – dotykový mobilní telefon LG. Krom něj do republikového finále postoupili téměř všichni naši. Smůlu měl jen Lukáš, který skončil na prvním nepostupovém místě.

Republikové finále se konalo v zasedací síni poslanecké sněmovny parlamentu ČR, kam se vydaly dvě stovky nejlepších středoškoláků a stejný počet dětí ze základních škol. Ani zde se naši úplně neztratili, ale do první dvacítky se tentokrát nikdo z nich nedostal. Nejlépe dopadl opět Petr Lichý, který obsadil pětadvacáté místo.

V příštích letech lze jen doufat, že se ke zmíněným mladým nadějím (Linda a Michal) přidají další, kteří nenechají naši zástavu padnout.

09_11_30_Finále logické olympiády

Kategorie: Matematika