„Helpáci“ zazářili

p1020518HELP P3 odstartoval další část projektu a opět úspěšně!
Po počáteční náročné fázi, ve které studenti monitorovali všechny problémy spojené s poruchami příjmu potravy a své poznatky prezentovali na mnoha základních a středních školách, pokračuje projekt dál.
Studenti Slezského gymnázia se rozhodli natočit dokument, ve kterém hovoří s konkrétními osobami, jež se s tímto problémem setkávají, ať už jsou to lékaři, modelky či samotní pacienti.
Díky usilovné práci se podařilo vytvořit úžasný dokumentární film mapující problémy anorexie a bulimie a vůbec všech poruch příjmu potravy. Práce na tvorbě filmu byla dlouhodobou záležitostí, ale rozhodně se vyplatila.
12. listopadu 2009 proběhla na Slezském gymnáziu premiéra tohoto dokumentu. Slavnostního promítání se zúčastnilo mnoho hostů, kteří podtrhli jedinečnost této aktivity. Přivítali jsme lékařku psychiatrické léčebny PhDr. Dagmar Moravcovou, terapeutku PhDr. Noru Gavendovou, Miss ČR a Miss Europa 1995 Mgr. Moniku Žídkovou, léčenou bulimičku paní Dagmar, psychoterapeutku paní Kořistkovou, krajského metodika prevence Ing. Brodu, zástupce sponzora firmy Optys, novináře a mnoho dalších hostů .
Pochvalně se o celém projektu vyjádřil také primátor města Opavy Ing. Zbyněk Stanjura, který po zhlédnutí dokumentu velmi pozitivně ohodnotil aktivitu studentů i samotného Slezského gymnázia.
Největší zásluhou týmu studentů pod vedením Mgr. Tkáčové je však to, že svým počinem mohou pomoci těm, kteří s poruchami příjmu potravy bojují a doposud nevěděli, kde hledat pomoc.

A kdo se konkrétně na projektu podílel?
Poděkování patří zakladatelům projektu – Janu Adamíkovi, Andrei Balarinové, Ivu Dominikovi, Anetě Grünspanové, Filipu Hendrychovi, Haně Hilbertové, Adéle Komárkové, Zdeňku Rohovskému, Lucii Šimečkové.
Zakladatelé projektu již nyní studují na vysokých školách, a proto své pozice přenechali novým členům, kteří v činnosti HELP P3 úspěšně pokračují. Jsou to tito studenti Slezského gymnázia: Beáta Baranová, Martina Bendová, Barbora Gavendová, Klára Krystýnová, Václav Pravda, Michala Tyronová, Adéla Šimáková, Adam Válek. Celý film natočil a režíroval Václav Pravda.
Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Help P3, Základy společenských věd