Zlatý double

100_0779V pátek 25. září uspořádala VOŠ a HŠ Opava Martínkův memoriál ve volejbale.  Tak jako každý rok, ani letos jsme nemohli chybět. Navíc jsme obhajovali loňská prvenství v kategorii dívek i chlapců.

Hned na úvod turnaje bylo jasné, že prosby pořádající školy byly vyslyšeny a obloha bez mráčku vítala všechny hráče. V kategorii dívek bojovalo 10 týmů a u chlapců dokonce 12. Dívčí i chlapecká družstva SGO se představila, až na malé výjimky, v plné síle. Obě  s převahou vyhrála své skupiny a postoupila do finále. Jak už titulek napovídá, ani jedno nenašlo přemožitele a obě se umístila na 1. místech.

Hoši porazili MGO 2:0, i když v posledním setu vyhráli až v koncovce 30:28. Naopak dívky hned v úvodu prohrály první set s družstvem pořádající školy, které v letošním roce výrazně posílilo. Nakonec však hráčky zabojovaly a v tie-breaku vyhráli nejtěsnějším poměrem míčů 15:13.

Doufejme, že stejně dobře se nám bude dařit i na středoškolských hrách v listopadu.

Složení družstva dívek: Barbora Smijová, Štěpánka Šťastná, Veronika Šťastná, Alexandra Vysocká, Karolína Černíková, Petra Palyzová, Eva Nawrathová, Jana Ochvatová a Adriana Slaná

Složení družstva chlapců: Štěpán Křístek, Jiří Holuša, Michal Ficek, Ondřej Horný, Adam Válek, Vojtěch Křempek, David Otýpka, Ondřej Terchovan, Daniel Mekbib a Petr Mikulec

Kategorie: Sport, Volejbalový klub