Evropský den jazyků na SGO již posedmé

21. 9. 2009 v  8.00 odstartoval na SGO již tradiční Evropský den jazyků. Slezským gymnáziem zněla po celé dopoledne ruština, španělština, angličtina, francouzština a němčina. Studenti opět zapojili své síly a schopnosti a dokázali vytvořit jedinečnou atmosféru. Celkem 19  pořadů v cizích jazycích přilákalo nejen studenty SGO, ale i hosty, kteří k nám zavítali.

Poznali jsme eleganci francouzské módy, objevovali jsme Ameriku, ocitli jsme se v  pohádce Mrazík, Sněhurka či Rotkäppchen (Červená karkulka), měřili jsme své znalosti v pořadu Riskuj nebo Hádejte s námi, pobavili jsme se pořadem Alles Gute, seznámili jsme se s reáliemi Skotska, Německa a  ponořili jsme se do doby, kdy tvořil W. Shakespeare. Pokusili jsme se také zvládnout mezinárodní zkoušky v anglickém jazyce nebo novou  maturitní zkoušku. A náš výčet by mohl pokračovat. Opravdu bylo z čeho vybírat.  

Program studentů obohatili naši hosté ze Slezské univerzity v Opavě. S pedagogy Ústavu cizích jazyků –  PhDr. Gabrielou Rykalovou, Ph.D., Mgr. Marlen Budiovou a Mgr. Petrou Glabazňovou si  žáci vyzkoušeli  aktivizační metody při práci na stanovištích nebo byli seznámeni s aktuálními jazykovými trendy.

Informace o možnostech studia v Německu, jazykových  kurzech, výměnách mládeže, dobrovolné službě, workcampech, brigádách předal spolupracovník Goethe institutu Vítězslav Hevera na svém semináři Do Německa na zkušenou – Versuch´s mal nach Deutschland.

Velkou radost nám udělala návštěva dětí ze školky Eliška. Děti zhlédly pohádky Sapo a Sepo ve španělštině a Mrazíka v ruštině. Naši studenti byli pak za své výkony odměněni potleskem a úsměvem malých dětí. 

Již posedmé a pořád aktuální a zábavné. Chceme si připomínat důležitost znalosti cizích jazyků. Protože to, jak kultivovaně se vyjadřujeme v cizích jazycích a naší mateřštině, právě to svědčí o kultuře a inteligenci člověka.       

Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Cizí jazyky