Studenti v argumentační bitvě

sgo_euroduelJe mi potěšením informovat Vás o dalším projektu, který se již v září rozjede na naší škole.
Jedná se o projekt Euroduel, jehož cílem je iniciovat mezi středoškolskými studenty diskusi nad evropskými tématy. Projekt Euroduel je o argumentačním střetu, vynalézavosti a týmové spolupráci soutěžících studentských skupin.
Po úspěšném výběrovém řízení nám bylo přiděleno téma „Východní partnerství“ a diskutovat budeme o připojování východních zemí k EU. V polovině listopadu se střetneme v diskusní bitvě s ostravskou školou.
A kdo zastupuje naši školu?

1. Monika Langerová (4. A)
2. Natálie Benková (4. A)
3. Tereza Růžičková (3. E)
4. Václav Pravda (3. E)
5. Tomáš Hrstka (4. B)
6. Denisa Lešková (4. A)
7. Alžběta Vitásková (4. A)

„Není těžké říct, proč jsme do soutěže šli. Euroduel se nám zdál být skvělou příležitostí k poznání něčeho nového. Velmi se těšíme na způsob anglické parlamentní debaty, kterým budeme jednat s našimi protivníky – dnes je téměř při každé příležitosti nutné umět obhájit svůj názor, a proto doufáme, že to bude to hlavní, čím nás soutěž Euroduel obohatí. A nejen to, adeptům na politologická studia tato zkušenost jistě pomůže při přijímacích zkouškách na VŠ a my ostatní si rozšíříme obzory v politickém dění a tématu Evropské unie, kterou musíme skutečně dobře znát.“

Zároveň bych chtěla poděkovat paní Tkáčové a panu Kučerovi, kteří ochotně podali pomocnou ruku při přípravě, a věříme, že je nezklameme.

Za celý tým SGO Monika Langerová

Kategorie: Základy společenských věd