Basketbalisté opět bronzoví

     V závěru školního roku se naši studenti zúčastnili mezinárodního basketbalového turnaje. Po 3. místě v podzimním okresním finále SH obsadili chlapci našeho gymnázia stejnou příčku v tomto turnaji neregistrovanýchh hráčů.

     Turnaj se konal v Městské víceúčelové hale za účasti čtyř družstev středních škol z Opavy a poského celku Střední technické školy z  Ratiboře. Hosté z Polska celý turnaj vyhráli, když neztratili ani bod. Nutno poznamenat, že pořadatelé jim tolerovali větší počet registrovaných hráčů, což bylo pro ně nezanedbatelnou výhodou. Naše družstvo narazilo na Poláky hned v prvním zápase a utrpělo v něm jedinou porážku v turnaji 21:35. V následujícím dramatickém duelu jsme vedli v průběhu zápasu  nad pořadateli se STŠ na Kolofíkově nábřeží až o 12 bodů, ale soupeř mocně finišoval a v závěrečných vteřinách se dokonce ujal vedení.  Zápas naskončil i po prodloužení remízou 28:28. Po jasném vítězství nad Stavebním učilištěm v Opavě21:6 vybojoval náš celek celek těsné vítězství  s MSZeŠ Opava 15:14 a oplatil soupeři porážku z okresního kola SH. Při rovnosti bodů  se STŠ, zásluhou horšího skóre skončilo naše družstvo nakonec na bronzové příčce.

     Úroveň turnaje pochopitelně poznamenala neúčast neregistrovaných hráčů ( v každém družstvu mohl nastoupi pouze jeden). Na druhé straně dostali další chlapci příležitost zahrát si v hale,  kam chodí obdivovat  prvoligové hráče a taková šance se nenaskytne každý den. Družstvo naší školy tvořili převážně hráči 1. a 2. ročníku, kteří navštěvují basketbalový kroužek, se kterými počítáme v příštím roce pro turnaj SH.  Školu reprezentovali:  Marek Mikulec, Ondřej Terchovan, Daniel Mekbib, Václav Alt a Marek Vitásek ze 2.c, Tomáš Fingerhut z 1.c, a Filip Terš s Jonášem Lučným ze 3.d

Kategorie: Sport