Vídeň nás baví!

Vídeň očima účastníka zájezdu  

15. 5. 2009

4.00

Odjezd. Ale pořád se nikam nejede. No jo, nějaký opozdilec. Děs. Proboha, kdo to zaspal!


4.15

No konečně, to si nemůže nařídit budík? Paráda! Vyjíždíme! Trochu si ještě schrupneme.


7.30

 „Dobré ráno. Doufám, že jste se alespoň trošku dospali. Poslechněte si pár informací k našemu výjezdu do Vídně, ať  víte, co vás čeká. Nebojte se , nebudu zacházet do přílišných historických podrobností, ale chceme, ať víte opravdu podstatné a také praktické věci.“

Tak to je celkem příjemné probuzení.


8. 30
Vystupujeme.
Během svižné okružní prohlídky městem se seznamujeme s významnými objekty města
a jejich historií.
Rathaus, Burgtheater, Österreichisches Parlament, Hofburg, Schatzkammer, Museum Sisi, Lipizzanerschule, Nationalbibliothek und so weiter, und so weiter….
To je ale tempo. Nechápu. Někteří ještě stíhají fotit. Ale je to paráda, fakt!  Stephansdom – to je ale bomba.          
„Právě jsem vás seznámila s významnými budovami a pozoruhodnostmi Vídně. Teď je na vás, co si vyberete, co budete chtít navštívit. Budete mít  dostatečný časový prostor pro to, abyste zavítali tam, kde vás něco zaujalo. Takže sraz ve 13. 15 u Rathausu a prosím, buďte dochvilní!“


13. 15
Už jsem vážně unavená. Je to  „našlapané“, a to jsme nestihli navštívit vše, co jsme chtěli. No nic, pojedu ještě příště. Je to náročné, ale stojí to za to!
„Jsme všichni? Tak jedeme! Čeká nás Belveder a v něm úžasné výstavy geniálních malířů. Stačí, když vyslovíme jména Schiele, Klimt, Monet, Mucha…Vyberte si, co chcete.

Sraz v 15. 15 u Dolního Belvederu!“
No jo, dochvilnost. To už jsme dnes slyšeli stokrát.


16. 15
Je to fakt „hustý“! Už nějak nemůžu.

„ Tak , věříme, že jste si užili výtvarného umění. Duševně jste se nasytili, fyzicky odpočinuli a teď tedy pokračujeme – směr Schönbrunn.“
Schönbrunn – letní sídlo Habsburků. 1441 pokojů, nádherný park, výstava kočárů,  Marie Terezie. To už známe, tak to jsme tedy zvědavá!


16.45
Prospekty ani paní profesorky nelhaly. Je to skutečně nádhera. Labyrint, ZOO, Wagenburg, kašny, Glorietta…. jak to všechno mohli vměstnat do jednoho parku? Tak to je paráda.


17.30
Konečně – Prater. Hodina a půl zábavy. Kolotoče, horské dráhy, autodráhy, atrakce. To je neskutečné. Nevím, co si vybrat. No, finance mě usměrní.

        
19. 00 
Víc už bych asi nezvládla. Jede se domů. Bylo to všechno bezva. Kolem půlnoci snad budeme zpátky v Opavě. Ať už  všichni zmlknou, chci spát…  zzzz

16. 5. 2009

Účastník zájezdu

09_05_15_Wien

Kategorie: Cizí jazyky