Přebor SGO ve volejbale dívek

 

100_0543.jpgJiž devátým rokem kabinet TV, zastoupený Mgr. Zuzanou Holušovou, ve spolupráci se Středoškolským sportovním klubem pořádá Přebor Slezského gymnázia ve volejbalu dívek. Turnaj je určen především pro hráčky hrající maximálně okresní soutěže.

V letošním roce připadl turnaj na středu 13. května. Díky vstřícnosti pana Dušana Štěničky jsme mohli sportovní klání uspořádat v Městské víceúčelové hale.

Turnaje se zúčastnily čtyři družstva dívek. Hrálo se na dva vítězné sety do 25 bodů. Hned na začátku na sebe narazila dvě družstva z MGO. Podle všech papírových předpokladů mělo silnější „Áčko“ vyhrát, ale zdatné „Béčko“ kladlo usilovný odpor. Nakonec se však přece jen ukázaly zkušenosti a „Áčko“ vyhrálo. V dalším zápase nastoupilo domácí družstvo proti VOŠ a HŠ Opava. Za stavu 18 : 10 pro SGO vše nasvědčovalo tomu, že i tento rok budeme bojovat o prvenství. Jak už to ale ve sportu bývá, hráčky si vybraly slabší chvilku a závěr setu nezvládly. Ve druhém se sice také snažily, ale soupeřky byly lepší. V následujících zápasech byl na palubovce k vidění úporný a obětavý volejbal. Technicky to sice někdy zaskřípalo, ale herní zápal hráček vše nahradil. Malou vadou na kráse byla pouze zranění dvou hráček z MGO, která se později ukázala vážnější než vypadala (zlomenina zánártních kůstek a výron kotníku). Bohužel i zranění ke sportu patří a hráčkám přejeme brzké uzdravení.

Nakonec vše pěkné někdy skončí a všechny zápasy byly úspěšně dohrány. Z vítězství se tak radovalo družstvo Mendelova gymnázia „A“ těsně následované VOŠ a HŠ Opava. Na 3. místě skončily volejbalistky domácího Slezského gymnázia a 4. místo obsadilo družstvo Mendelova gymnázia „B“. Všechna družstva byla odměněna za své výkony sladkou odměnou a diplomem s fotkou družstva.

Poděkování také patří technické četě: Michaele Večerkové a Martině Hujové.

Heslem letošního ročníku je: Sejdeme se znovu za rok!

Složení družstva SGO: Kociánová Michaela, Nawrathová Eva, Mlčochová Veronika, Kramná Barbara, Tran Andrea, Prokšová Lenka, Kunzová Aneta, Grunerová Kristýna, Králová Kateřina, Pracná Nikola a Stříbná Jolana.

Kategorie: Sport, Volejbalový klub