Futsalisté SGO se neztratili ani v kraji

Postup do krajského finále už byl na těchto stránkách avizován. A jak naši borci na tomto turnaji uspěli? Přímo z místa konání se s vámi o své pocity podělí novopečený futsalový reportér Ondřej Terchovan. Jestli vás zajímá, jak to dopadlo, či zda je Bizon důstojný nástupce populárního Šindího, čtěte dále.

Dne 30.4. se konalo krajské finále v sálovém fotbale ve Frýdku – Místku. Účast si vybojoval také výběr naší školy. Všichni hráči hodlali na turnaji uspět, a proto někteří využili možnost dopravy po vlastní ose (tedy autem), což znamenalo prospat se o hodinu déle a ostatní členy kádru nechat vstávat v brzkých ranních hodinách. Jako jedna z těchto obětí jsem doufal ve skvělý orientační smysl Mgr. Kumstáta, který neměl mít s nalezením určené haly potíže. Bohužel opak byl pravdou, a poté, co jsme zabloudili k mateřské školce, jsme se raději rozhodli kontaktovat druhou část výpravy, jež se dostala do tělocvičny daleko dříve než my.

Vítězové z Opavy (v Ostravě Bizon nic pořádného nenafotil, :o))

Vítězové z Opavy (v Ostravě Bizon nic pořádného nenafotil, :o))

Drobné problémy před začátkem nás nerozhodily a odhodlání bylo naopak mnohem větší. K prvenství nám také měly pomoci dvě posily ze 4.C – Michal Hrabina a Martin Dzierža. Tým si těmito ikonami rozšířil kádr, a tudíž někteří talentovaní hráči museli zůstat na lavičce a vychutnávat si atmosféru pouze ze zámezí. Celý turnaj byl rozdělen do dvou skupin po třech s tím, že postupují pouze první dva „mančafty“ a dále bude pokračovat semifinále systémem A1:B2 a A2:B1. Vítězové si potom zahrají o titul.

Jelikož organizátoři chtěli vidět krásný fotbal od začátku turnaje, nalosovali nás rovnou do prvního zápasu proti Gymnáziu Bruntál. Zápas byl pro nás od úvodního hvizdu drobet nervózní, ale vše uklidnil Marek Vitásek a poločas jsme zakončili jednobrankovým vedením. Jednogólový náskok ovšem také nebyl to pravé, takže vzal otěže zápasu do svých rukou Martin Prášil a dvěma góly znemožnil soupeři jakýkoli návrat do hry. Utkání skončilo 3:0 a ukázalo se, že s defenzívou nemá náš tým žádné problémy.

SGO – Gymnázium Bruntál 3:0, branky- 2x Prášil, Vitásek

Do druhého duelu jsme nastupovali s jistotou postupu, neboť náš druhý soupeř již stihl porazit Bruntál. Jako druhý tým se nám postavila SPŠ stavební Ostrava-Zábřeh, která sice přijela v šesti lidech, ale zato v dobré formě. Na nás to pochopitelně nemělo patřičný efekt. Do zápasu jsme vkročili taktikou „nevykládat všechny karty na stůl“ a již po chvilce jsme prohrávali 1:0. Protivník na to skočil a dokonale otevřel obranu pro naše smrtící útoky. Proto nikoho nepřekvapilo, že jsme postupně zatížili soupeřovo konto pěti kousky. Síť Ostravy rozvlnili 2x Adamík, 2x Binar a Prášil. Ke konci soupeř pouze korigoval na konečných 5:2. Postup byl tedy zajištěn z prvního místa, což nám dávalo výhodu přijatelnějšího soupeře do semifinále.

SGO – SPŠ stavební Ostrava-Zábřeh 5:2, branky- 2x Adamík, 2x Binar, Prášil

Před branami finále nás čekal domácí tým SŠED Frýdek Místek. Zápas jsme si od začátku hlídali a soupeře nepustili do vyloženější šance. Jako první se nemýlili mladí prváci Gebauer a Adamík a celý tým začal hrát mnohem uvolněněji. V průběhu zápasu se do krásného sóla dostal Michal Hrabina, když projel suverénně celé hřiště a pak mazácky zakončil k tyči, čímž nedal gólmanovi šanci. Domácí už tušili, že postup je pro ně v nedohlednu, a konec zcela vypustili. Další branky přidali 2x Dzierža, Michal Hrabina, Binar a Vitásek. Finální výsledek 8:2.

SGO – SŠED Frýdek Místek 8:2, branky- 2x Michal Hrabina, 2x Dzierža, Adamík, Gebauer, Binar, Vitásek

Ano, už je to tady! Naši borci vběhli na hřiště a davy začaly jásat. Opět jsme se měli střetnout s Ostravou, která námi byla poražena již v základní skupině, a proto se jevila cesta k zlaté trofeji jako procházka růžovým sadem. Nicméně trenér Frýdku odmítl pískat finálové klání (nejspíš proto, že jeho družstvo prohrálo také boj o třetí místo a musel tedy jít ven vykouřit celý pakl cigaret). Úvodní hvizd tedy provedl jeden z přítomných diváků a finále mělo tedy proběhnout stylem „fauly si hlaste sami“, což spíše vyhovovalo soupeři. Píšťalky se nakonec chopil postarší pán, kterému bych tipoval něco přes šedesát let, a s těžkým nádechem pískl první gól, který vsítil Dzierža. Nový arbitr nejspíš šetřil dechem a zbytečně se nevysiloval, takže po sérii sporných zákroků na obou stranách, které byly přinejmenším na hranici regulérnosti, vyrovnala Ostrava na 1:1. Toto nás samozřejmě nerozhodilo a přidali jsme další trefy Binara a Gebauera. Soupeři však dvougólové manko nevzalo vítr z plachet a dvěma rychlými góly vyrovnal. Naši hoši se poté přestali koncentrovat na hru a protivník opět trestal a to zhruba minutu do konce utkání. Zbytek hořkého poháru jsme dopili v samém závěru, když jsme nastřelili břevno soupeřovy branky. Utkání tedy skončilo porážkou 3:4 a tento smolný zápas nám přisoudil konečné druhé místo.

SGO – SPŠ stavební Ostrava-Zábřeh 3:4, branky- Dzierža, Binar, Gebauer

Sestava SGO: Štencl – Binar, Pomp, Michal Hrabina, Schreier – Matěj Hrabina, Gebauer, Prášil, Vitásek, Dzierža, Adamík, Terchovan “C“

Hlavní trenér: Jan Kumstát
Asistent trenéra:
Ondřej Terchovan

Ondřej Terchovan

Kategorie: Sport