Škodabike Marathon Ostrava 2009

pict0001.jpg

Rok se s rokem sešel a opět tu byla možnost vyhrát 10 000 Kč na vybavení tělocvičny. Neznalá poměrů na cyklistických závodech jsem naše družstvo nazvala „Rychlíci z SGO“. Ovšem velký úspěch to mezi vznosnějšími názvy nemělo, a tak to v příštím roce nechám na závodnících.

Letos jsme se naštěstí sešli v plném počtu a vyrazili do Ostravy. Počasí nám přálo, závodníci byli nažhavení, co více jsme si mohli přát. Do závodu vyrazili účastníci na 30 a 60 km společně, takže diváci na okrajích silnice jen uskakovali před řítícím se pelotonem. Náš tým závodil na 30km trati (skutečná vzdálenost ovšem byla 38 km) a do cíle se první cyklisté přihnali za 1:20 h. Prvním v cíli z našeho družstva byl Jakub Franer ze 4. A těsně pronásledován Ondrou Čmelíkem ze 2. A. Po chvíli přijel i Tomáš Waigner z 2. C. A pak zhoustlo napětí. Pořadí družstev určoval čas posledního – čtvrtého jezdce! Netrpělivě jsme vyhlíželi Jirku Oslizla z 1. C. Ovšem Jiřík si vybral smůlu dlouho dopředu. Ačkoliv měl startovní číslo 777, podle všech dostupných tradic číslo šťastné, měl na trati dva defekty a s tím už opravdu není možné dělat žádné zázraky. Do cíle přijel naštvaný na celý svět, protože až do třicátého kilometru se držel v čelní skupině. Naštěstí závod nevzdal a my těsně uhájili 3. místo v kategorii týmů SŠ. Hoši prokázali skvělou bojovnost a příští rok to můžeme zkusit znovu.

Kategorie: Sport