Už je to jasné, semifinále futsalové ligy bude…

bez nás. A protože na špatné zprávy je času vždycky dost, dal si tentokrát i Martin Šindler (náš speciální zpravodaj, fotograf a playboy týmu v jedné osobě) s článkem na čas.


Po téměř dvouměsíční pauze, plné tréninků a dalšího zdokonalování, se naše družstvo futsalistů opět balilo a vyrazilo v pátek 6. února 2009 na třetí kolo středoškolské futsalové ligy. Po předchozích dvou úspěšných kolech jsme jeli do Ostravy s ambicemi postoupit a v koutku duše jsme se viděli už v semifinále. Ale opak se stal bohužel pravdou…


Na turnaj jsme vyjeli v téměř identické podobě jako v předchozím kole, změny byly opravdu nepatrné – v podobě výměny 3 hráčů. Avšak vedení, tudíž základ úspěchu  (v tomto případě spíš neúspěchu), zůstalo stejné. :o)

Kompletní sestava

Prvním zápasem se naši borci –  dá se říci –  spíše rozhýbávali. Výsledek tomu bohužel odpovídal: prohráli s Karvinou v konečném výsledku 4:2. Po necelé půlhodince nastoupili na hrací plochu znovu, avšak proti futsalistům z Ostravy. Po náročných bojích plných tvrdých kontaktů, spíše ze strany soupeřů, protože ti neunesli nátlak, který byl vyvíjen z naší strany, bylo toto utkání nejnapínavější. Bohužel v poslední půlminutě se jim „haluzácky“ podařilo dát do naší brány gól, a zápas tak skončil remízou 2:2.

Poslední utkání bylo už spíše relaxační, uvolněné a bez jakýchkoli útrap. Možná právě proto hráči našeho gymnázia podali  nejlepší výkon. Do brány se postavil Ondra Urbanský a „pustil“ pouze tři góly. Avšak do brány Frýdlantu padlo celkem 9 gólů, a tak opavské Slezské gymnázium deklasovalo Gymnázium Frýdlantu nad Ostravicí v konečném výsledku 9:3.

Celkově jsme skončili na krásném třetím místě, ale do semifinále se nám bohužel postoupit nepodařilo. Odjeli jsme s novými zkušenostmi – například: kde se nachází hornická poliklinika (každý nás posílal někam jinam), jak tvrdé jsou a jak chutnají  parkety v tělocvičně na ostravské průmyslovce :o) (Michal nám vyprávěl…).


A co otázky, které jsme si položili posledně?

1. Štencel potvrdil svou vynikající formu v bráně a probránil nás k třetímu místu.
2. Družstvo bez Otýpky, Nevluda a Gebauera bylo schopno navázat na předešlý výkon, i když se postup nepodařil.
3. Martin Dzierža, alias Děržík, sice ve formě byl, ale asi málo… :o)
4. Nové tváře Onderky a Stuchlíka se osvědčily, ale asi málo… :o)
5. Excelentní střelec Rohovský zůstal doma, asi málo trénoval…
6. A na poslední otázku je mi až stydno odpovídat: Fanynek bylo samozřejmě nejvíce opět u Šindlera (čím to… ?). Bylo jich ale asi málo… :o)

Za realizační tým Martin Šindler

A nám nezbývá, než se těšit na další ročník.

Kategorie: Sport