VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH ANGLIČTINÁŘŮ

V prosinci 2008 naši studenti 4. ročníku (4.A, 4.B a 4.D třídy) vyrazili do Ostravy složit mezinárodní jazykové zkoušky FCE a CAE.

Zkoušky pořádá mezinárodní organizace British Council, působící nyní již ve 110 zemích světa. O dosažení jazykového certifikátu různých úrovní se tedy při Britské radě pokouší (nejen) studenti z celého světa.

Naši studenti skvěle prošli všemi částmi zkoušky (reading, writing, use of English, listening, speaking). Netřeba zdůrazňovat, že ústní projev testují rodilí mluvčí AJ.

Certifikát nakonec obdrželi všichni, navíc s výborným výsledkem – 4 z nich dosáhli v FCE zkoušce na A (Petr Janoš, Pavla Slaná, Tomáš Bodnár a Tereza Zvolská, všichni ze 4.A). V celém světě této úrovně přitom dosáhne jen 5-8 % uchazečů).

Dále zkoušku úspěšně zvládli Michal Porubek, Radim Kaller, Petr Čermák, Eliška Herudková, Veronika Zapletalová a Magda Gucklhornová ze 4.A a  Marek Kocián ze 4.B. Nesmíme zapomenout na Markétu Večerkovou a Evu Zorkovou ze 4.A, které FCE zvládly už v letním termínu.

Zkoušku vyšší úrovně CAE s přehledem složili Petr a Martin Hanuškovi ze 4.D.

Gratulujeme všem čerstvým držitelům jazykových certifikátů a doufáme, že jejich řady  v dalších letech rozšíří jejich mladší spolužáci.

Mgr. Zuzana Rozsívalová

Kategorie: Cizí jazyky