Futsalisté SGO se utkají o postup mezi 4 nejlepší týmy severní Moravy

Prvními dvěma koly středoškolské futsalové ligy prošli naši chlapci jako nůž máslem. Pravda, ozývají se hlasy, že v prvním kole SFL se jednalo o výjimečně tupý nůž nebo extrémně tuhé máslo. Postupovalo se totiž až ze druhého místa. Ovšem už druhé kolo naplno ukázalo sílu našeho mužstva.

Více o průběhu druhého kola soutěže od našeho reportéra přímo z místa konání:

Střídačka týmu

Střídačka týmu

V pondělí 15. prosince 2008 se v Bílovci uskutečnilo krajské kolo středoškolské soutěže ve futsale. Vydali jsme se tam v počtu více než hojném, plni očekávání, že to bude jen taková „zahřívačka“ před dalšími, vyššími koly. Tento turnaj se uskutečnil ve sportovní hale (nebo spíš v hodně luxusní školní tělocvičně). Zúčastnila se ho 4 města – Opava, Bílovec, Ostrava a Krnov.

Naše družstvo, složené ze tří úderných čtyřek, potvrdilo, že neskončí poslední, protože porazilo v prvním zápase tým Bílovce 2:1. Po delší přestávce nastoupilo proti družstvu Krnova a deklasovalo jej konečným výsledkem 8:2. Celý turnaj byl o to zajímavější, že i přes první 2 výhry nebylo jasné, na kterém místě skončíme: jestli vyhrajeme, budeme druzí či bronzoví. Dobrá byla všechna družstva…

Rozhodl až nejtěžší turnaj s borci z Ostravy, kdy po ne moc vydařeném začátku naši chlapci skórovali v prvním poločase 3 góly a inkasovali 2 góly, ale ve druhém poločase přišla gólová smršť a naši futsalisté „roznesli Ostraváky na kopytech“. Z posledního zápasu jsme odcházeli jako vítězové v poměru 8:4.

A konečný výsledek celého dne? Ze všech zúčastněných týmů jsme skončili na příčce nejvyšší a zajistili jsme si postup do 3. kola soutěže.

Nakonec se sluší všem zúčastněným pogratulovat a držet palce příště.


za realizační tým Martin Šindler

Otázky které nás nejvíce trápí před třetím kolem:
Potvrdí Štencel v bráně brilantní formu?
Bude mužstvo bez Otýpky, Nevluda a Gebauera schopno navázat na předchozí výkon?
Bude Dzierža po návratu do sestavy ve formě?
Osvědčí se nové tváře – Onderka a Stuchlík?
Kde je excelentní střelec prvního kola Rohovský?
Bude mít Šindler opět více fanynek než zbytek mužstva dohromady?

Odpovědí se dočkáme už v pátek 6. 2. 2009.
Držíme palce…

Kategorie: Sport