Krajské kolo bylo nad jejich síly


V pátek 5.12.2008 hrálo basketbalové družstvo našich děvčat v krajském finále SH. Turnaj proběhl v nádherné sportovní hale Střední hotelové a obchodně podnikatelské školy v Českém Těšíně, kam se družstvo dívek probojovalo jako vítěz okresního kola. V těžké konkurenci předvedla děvčata snaživý a bojovný výkon, ale do bojů o celkové vítězství nezasáhlaKrajského turnaje se zúčastnila vítězná družstva okresních kol ze šesti středních škol našeho kraje. Reprezentantky SGO hrály ve skupině s celky z gymnázií v Příboře a Ostravy-Hrabůvky. Přes zjevnou snahu děvčata na své soupeřky nestačila, obě utkání prohrála (s Příborem 10:26 a Hrabůvkou 6:12) a nepostoupila tak do závěrečných bojů o medaile.
Největším handicapem pro naše družstvo byla absence závodních hráček, kterými oplývaly sestavy ostatních škol. To se projevilo především v přesnosti střelby. Náš tým, složený hlavně z atletek a volejbalistek se dokázal soupeřkám vyrovnat ve všech ostatních činnostech. Především obrana byla velmi dobrá, snad s výjimkou prvního poločasu zahajovacího střetnutí s gymnázistkami z Příbora, kdy pracovala úvodní nervozita. V dalším průběhu turnaje jsme již hráli vyrovnané partie, ale doplatili na nedostatek herní praxe. Přesto se domnívám, že děvčata svým vystoupením nezklamala a vzorně reprezentovala naši školu, za což jim patří poděkování.
Družstvo hrálo vtomto složení: Karolína Pavelová, Markéta Veverková, Alexandra Vysocká, Michaela Kociánová, Veronika Šťastná, Štěpánka Šťastná, Barbora Smijová, Adéla Jedličková a Kateřina Králová

Kategorie: Sport