LONDÝN – viděno očima účastníků zájezdu – II.

… Ačkoli byla tahle cesta do Londýna v mém životě již druhou, byla zároveň i nejlepší.

Lucie Šimková, 3.A

ČTĚTE DÁLE! Zatímco poprvé jsem zde strávila jediný den a měla jsem štěstí navštívit pouze ty nejznámější památky, musím uznat, že tento výlet byl mnohem lepší. Netýká se to jen překrásných míst, úžasných obchodů a nádherných parků, které jsme prošli, ale i lidí, se kterými jsme tam byli. Hned na první pohled mě zaujala spousta zvířat v Greenwichském parku, ryze londýnská architektura naproti netradičním architektonickým výstřelkům po březích Temže, velkolepost London Eye a budovy Parlamentu. Okamžitě můj druhý pohled upoutala různorodost anglických občanů a celková, pro mě trochu přehnaná oslavnost všeho. Příkladem za všechny je snad obrovský traffalgarský památník se čtyřmi lvy, fontány a sochy lidí, které snad nikdo nezná, na každém rohu.
Od začátku cesty, kdy jsem se dozvěděla, že sem pojedeme, mně učaroval výhled na návštěvu Britského muzea. To jsem ovšem ani nevěděla, jak moc mě uchvátí muzeum vědecké a muzeum přírodovědné. Vím, že každého zajímá něco jiného a chápu, proč jsme zde nemohli zůstat déle, ale i tak to byla ohromná škola. Bavila jsem se skvěle, ačkoli jsem stihla jen jednu část.
Největším zážitkem pro mě ale nebylo spaní v malinkém, útulném pokojíku nebo návštěva Westminsterského opatství a hrobů všech, nebo alespoň velkého množství slavných osobností.
Neříkám, že pohled na Madonu ve skalách od Leonarda nebyl úchvatný, neměl ovšem na pocit, kdy jsem stála u hrobu lidí, které obdivuji.
Brzy zapomenu na bolesti nohou, které mě každý večer stíhaly, brzy přejde vzpomínka na nudu při čtyřiadvacetihodinové cestě a brzo zapomenu na všechno nepříjemné, protože veškeré příjemné a hezké věci převáží. A že jich nebylo málo.
Celkově musím říct, že mě výlet maximálně nadchl, viděla a zažila jsem spoustu věcí, které se ani nedají popsat a upřímně musím říct, že na něj nikdy nezapomenu.
A nakonec ještě podotknu, že bych jela klidně znovu a každému, kdo chce a každému, kterého podobné věci taky udivují a fascinují, doporučím výlet stejný. Nemohlo to být v mnoha ohledech lepší.

Lucie Šimková, 3.A

… Na tuto událost jsem se těšila snad už od prázdnin, kdy jsem si na brigádě tvrdě ač hrdě vydělávala peníze, kterými bych si mohla zájezd zaplatit. Těšila jsem se na spousty dárků, které si koupím jak pro sebe tak pro rodinu a kamarády, ale od začátku mi bylo jasné, že jde hlavně o poznávací zájezd a musím uznat, že se mi už po starých dobrých londýnských památkách stýskalo.

Cesta tam i zpět probíhala v klidu a pořádku. Někteří účastníci sice jevili známky zvýšené představivosti a snivosti o zastávkách u McDonaldu každých patnáct minut či o nekonečných rozchodech na Oxford Street, ale celkově jsme se s tím všichni po chvíli vyrovnali.

Program byl opravdu „našlapaný“, navštívili jsme všechno, co jsme mohli, a co jsme nestihli, na to jsme si udělali čas v osobním volnu.

Co se týče rodin, myslím, že žádná pohroma nikoho z nás nepotkala. Osobně jsem byla se svou rodinou muslimek velmi spokojená, dostávalo se nám dobré péče po všech stranách.

Touto výpravou do Londýna jsem získala nejenom užitečné informace, ale hlavně spoustu nových cenných přátelství a kdyby to šlo, byla bych se spolužáky v Londýně do teď.

Pavla Slaná, 4.A

Kategorie: Cizí jazyky