DĚVČATA BYLA LETOS V KOŠÍKOVÉ ÚSPĚŠNĚJŠÍ

null

Ve dnech 19. a 20.11.2008 proběhla v tělocvičnách opavských škol okresní finále středoškolských her v basketbalu dívek a chlapců. Obou soutěží se zúčastnila také družstva naší školy. V letošním roce však na rozdíl od loňska byla úspěšnéjší děvčata, která celý turnaj vyhrála, zatímco chlapcům se nepodařilo loňské prvenství obhájit. Dívčí družsvo tak postoupilo do oblastního kola SH.

Chlapci, kteří obhajovali prvenství byli v obtížné pozici, neboť jim odešlo pět hráčů loňské úspěšné sestavy. Přesto však ostudu rozhodně neudělali a při troše štěstí nebyli od obhajoby daleko. V kvalifikaci nejprve doslova převálcovali družstvo SOU stavební 42:14 a postoupili do finálové skupiny. Zde je v rozhodujících momentech opustilo potřebné štěstí.

Nejprve po velmi dobrém začátku podlehli díky slabší střelbě z tříbodové vzdálenosti domácí MSŠZe 30:26, když právě jejich soupeři se v tomto ohledu dařilo mimořádně. Potom v dramatickém utkání prohráli s chlapci z Mendlova gymnázia. Naši hráči po celou dobu vedli, místy až devítibodovým rozdílem, nezvládli však závěr utkání. Soupeř se poprvé dostal do vedení 2 minuty před koncem a naši basketbalisté museli jít do rizika a začít víc útočit, ale propadli v obraně a nakonec prohráli 39:31. Případná výhra by je vrátila do hry o celkové vítězství, takto vybojovali „jen“ třetí místo před celkem Obchodní akademie. V uktání neporažených zvítězili bez problémů chlapci z MGO nad MSŠZe a zaslouženě postoupili do oblastního finále v Krnově

To, co se nepovedlo chlapcům, zvládla letos děvčata, která prošla celou soutěží bez porážky. V kvalifikační skupině si poradila se soupeřkami z MSŠZe 13:9 a potom si s chutí zastřílela v utkání proti SŠ poštovních a log.služeb a zvítězila 51:5. Po tomto odpočinkovém zápase přišla utkání finálové skupiny v tělocvičně OA v Opavě. V duelu o postup do finále jim stálo v cestě domácí družstvo. Naše hráčky nenechaly nikoho na pochybách, že se chtějí dostat do závěrečného zápasu a zvítězily 22:11.

Finále proti děvčatům ze SZŠ bylo opravdu dramatické. Dívky z SGO sice celé utkání vedly, ale soupeřky dokázaly třikrát zlikvidovat čtyřbodový náskok na konečných 14:14 a dotáhnout zápas do prodloužení. Zde prokázaly naše hráčky pevnější nervy, opět získaly čtyřbodové vedení, které tentokrát dokázaly udržet a zvítězit 19:16.

Tímto si zajistily účast v oblastním finále v Českém Těšíně 5.12.2008

Kategorie: Sport