Volejbalový turnaj Martínkův memoriál – další zlatý double!

30. 9. 2008 – V pátek 26. 9. se uskutečnil již 31. ročník tradičního volejbalového turnaje Martínkův memoriál. Ačkoli se ještě den předem zdálo, že nás vítr a déšť (stejně jako správce areálu) zaženou do haly, počasí se umoudřilo a dovolilo našim týmům změřit pod širým nebem síly s výběry ostatních středních škol z Opavy a blízkého okolí. Turnaje se zúčastnilo 13 chlapeckých a devět dívčích družstev.Chlapecké družstvo se mohlo opřít zejména o skvělý výkon Štěpána Křístka na nahrávce, který ocenili i rozhodčí, a vyhlásili Štěpána nejlepším nahrávačem celého turnaje. Na středu sítě předváděl skvělou souhru s Adamem Válkem, proti jehož rychlíkům hledali soupeři marně nějakou obranu. Častou kombinací s ním se Štěpán zřejmě snažil vynahradit Adamovo rozčarování z toho, že musí hrát na bloku, kde se obával menší vytíženosti v útoku. Rovněž výkon dalšího středového hráče, Zdeňka Řehoře, byl nepřehlédnutelný – stejně jako samotný hráč, který vyčníval nad ostatní studenty jako americký radar nad brdskými lesy. Ať už vysoká Zdeňkova obrana na síti nebo nekompromisní útoky přes bloky soupeře ještě před nešťastné polaře vnášely strach a zmatek do řad našich protihráčů.
V útoku z vysokých nahrávek z kůlů se prosadil také Michal Ficek či méně často Ondřej Horný. Dvojici pak v této činnosti doplňoval Vojtěch Křempek. Všichni tři pak navíc tým podpořili precizní přihrávkou a skvělou obrannou hrou v poli, kterou dirigoval Jiří Holuša, zkušené libero. V kterékoli chvíli byl připraven nastoupit na kteroukoli pozici Ondřej Urbanský, jehož sil však nebylo v perfektně fungujícím stroji na volejbalový úspěch téměř zapotřebí. Není se tedy co divit, že zbylých dvanáct chlapeckých družstev se muselo spokojit s druhým až třináctým místem.

Sestava: Ondřej Urbanský (4.C); Zdeněk Řehoř (4.B); Adam Válek (2.D); Štěpán Křístek (2.-C); Ondřej Horný (2.C); Jiří Holuša (2.B); Michal Ficek (2.A); Vojtěch Křempek (1.A)

Mgr. Jan Kumstát

Skvělá děvčata SGO

Martínkova memoriálu se samozřejmě zúčastnila i děvčata SGO, která obhajovala loňské vítězství. Bohužel byla díky počasí oslabena o hráčky Happy Sportu Opava, kterým posunutý termín kolidoval s mistrovským utkáním. Dívky se však s tímto problémem skvěle vyrovnaly. Nejprve zabojovaly ve skupině, kterou vyhrály, a vyřadily tak Mendelovo gymnázium z bojů o medaile, a následně pak vyhrály i finálovou skupinu. Obhájily 1. místo a odměnou jim bylo ocenění v podobě velkého dortu. Na hřišti se vystřídaly všechny hráčky, nejvíce však rozhodčí a pořadatele zaujala Barbora Smijová (3.C), která byla vyhlášena nejvšestrannější hráčkou turnaje. Všem hráčkám patří za předvedené výkony a skvělou reprezentaci školy veliké poděkování.

Družstvo SGO: Barbora Smijová (3.C), Veronika Zapletalová (4.A), Michaela Kociánová (4.C), Hana Jurčková (4.C), Barbara Kramná (3.D), Eva Nawrathová (2.B), Karolína Pavelová (2.D), Karolína Černíková (1.B), Veronika Fialová (1.B) a Kristýna Grunerová (1.B).

Mgr. Zuzana Holušová

Kategorie: Sport