Seznamte se … s budoucími spolužáky

V úterý 13. května 2008 se nejspíše podruhé objevili v budově Slezského gymnázia žáci 9. ročníku. Poprvé zde byli zhruba před měsícem, mírně roztřesení a nervózní, protože stáli před důležitou zkouškou – přijímačkami na střední školu. Teď, kdy nás navštívili podruhé, byla nálada daleko uvolněnější. V kapse rozhodnutí o přijetí mohli se v prostorách školy cítit už téměř jako doma. Školní klub Lampion při SGO si připravil hodinový program, v němž už tradičně předváděl, v čem jsou žáci gymnázia dobří, lepší, nejlepší – o čemž svědčí výsledky v krajských i celorepublikových soutěžích. Zahájili jsme společnou pódiovou skladbou v malé tělocvičně školy. Gymnastické výkony, které zaujaly porotu i diváky v celorepublikovém finále, se líbily také našim hostům. Rozmarné vyznění skladby rozptýlilo poslední obavy, kterými snad mohlo školní prostředí na některé působit. Gymnasty jsme odměnili bouřlivým potleskem.
V připravené učebně pronesli k přítomným několik slov paní ředitelka Ing. Milada Pazderníková a zástupce ředitelky Mgr. Karel Kučera. Ke slovu se pak hlásila vážná hudba, ale prostor dostalo i mluvené slovo – byly předneseny dvě povídky, jedna z dílny studentské, druhá z tvorby profesionální. Do posledních slov ale už zaznívaly vzdálení tóny hlasité moderní hudby. To byl poslední bod programu. V sousední učebně své nástroje ladila punková kapela Porucha ucha. Je třeba říct, že se s nasazením porvala s ne příliš dobrou akustikou a sklidila zasloužené ovace.

Chci poděkovat všem organizátorům programu Seznamte se a vyjádřit přesvědčení, že deváťáci poznali Slezské gymnázium také z jiné stránky, což možná usnadní a zpříjemní jejich přechod ze základní na střední školu.
Mgr. Magda Hrstková

Kategorie: Volnočasové aktivity