MČR 2008 ve sportovní gymnastice

Získáním titulu Mistryň kraje ve sportovní gymnastice si děvčata zaslouženě vybojovala postup na MČR, které se konalo ve dnech 24. – 25. 4. 2008 v Pálkovicích u Frýdku-Místku. Na krajském finále nás reprezentovaly Lucie Kubánková, Adéla Hintzová, Kateřina Halfarová (všechny 4.C) a Jana Sedláčková (2.C). Bohužel na republikové finále jsme musely oželet velkou posilu družstva Lucku Kabánkovou, která se o víkendu účastnila Světového poháru v gymnastice (které mělo samozrějmě přednost).
Do Pálkovic jsme tedy odjely ve složení Jana Sedláčková, Kateřina Halfarová, Adéla Hintzová a nová posila družstva Karolína Pavelová (1.D). Opět nás čekaly 4 soutěžní disciplíny: přeskok, hrazda, kladina a akrobacie. Děvčata předvedla pěkné výkony a Karolína ukázala, že je plnohodnotnou členkou družstva, ve které můžeme najít do budoucna velkou oporu. Děvčatům se nakonec podařilo ve velké konkurenci obsadit krásné 4. místo.

Nutno říci na závěr, že pro holky ze 4. ročníku to byly poslední školní závody. Chtěla bych jim poděkovat nejen za tyto závody, ale za celou dobu našeho gymnastického působení, holky děkuji.

Mgr. Kateřina Hertlová

Kategorie: Sport