Den EU oslavili studenti nápaditě

13. 5. 2008 – Studenti Slezského gymnázia ve spolupráci se Slezskou univerzitou připravili na oslavu letošního Dne Evropské unie, který se slavil v pátek 9. května, bohatý program.Hlavní náplní Dne EU byla prezentace jednotlivých států unie v prostorách gymnázia. Na stanovištích se zájemci dozvěděli nejen základní informace o dané zemi, ale mohli ochutnat i tradiční jídla. Ve vědomostní soutěži, kterou připravili studenti Slezského gymnázia pro ostatní studenty středních škol, si mohli všichni, kteří měli zájem, ověřit své získané znalosti.

V prostorách Slezské univerzity se pak v odpoledních hodinách k besedě sešli čeští europoslanci, kteří byli přivítáni primátorem Statutárního města Opavy Zbyňkem Stanjurou. Hovořili nejen o problémech unie, ale i o dalších záležitostech, které studenty zajímaly.

Naši žáci projevili v přípravách na Den EU velké nasazení. Komunikovali s ambasádami Lucemburska, Malty, Rakouska, Řecka, Slovinska, Španělska, Švédska, Velké Británie, Finska, Francie, Irska, Estonska, Belgie a Rumunsko, aby jejich prezentace byly co nejpestřejší,“ uvedla ke snaze svých studentů Kamila Tkáčová a zakončila: „Všechny tyto země zaujal nápad našich studentů a ochotně s nimi spolupracovaly.

Ondřej Hložek

Článek o dni EU na Slezském gymnáziu se objevil i na webu poslance Evropského parlamentu Tomáše Zatloukala.

FOTOGALERIE

Kategorie: Základy společenských věd