Návštěva Alliance française


28. 4. 2008 – Dne 18. 4. 2008 jsme navštívili, v rámci výuky francouzského jazyka, s vyučující paní Mgr. Lenkou Bartoňkovou organizaci Alliance française v Ostravě. Přivítal nás mladý a pohledný Belgičan, pan Xavier Lavry, který nám vyprávěl o zrodu Alliance française a její činnosti – letní výukové tábory, kurzy francouzštiny, besedy, dny francouzské písně a poezie, francouzská knihovna, poznání francouzské kultury. Prohlédli jsme si studovny a učebny.

V neposlední řadě si s námi také popovídal. Vyprávěl o svém pobytu v Ostravě a Belgii, o své rodině, o svým zálibách a koníčcích. Ochotně a s radostí odpovídal na otázky, které jsme mu položili, jak jinak než francouzsky. Po skončení pracovního semináře jsme udělali pár ilustračních fotek a vypravili se na prohlídku osmiletého Matičního gymnázia s Mgr. Pavlínkovou, vyučující francouzštinu a latinu na této škole.

Do odjezdu vlaku zbývala necelá hodina, a tak jsme se prošli centrem Ostravy a vyrazili směr Opava. Rozhodně to bylo příjemně strávené dopoledne plné inspirativních poznatků a zážitků. Nejvíce si ceníme toho, že jsme si mohli procvičit a slyšet nádhernou francouzštinu.

Jsme rádi, že nám bylo umožněno navštívit tuto organizaci a rádi přijedeme zase.

Studenti 2.A

Kategorie: Cizí jazyky