DĚVČATA Z SGO CHTĚLA V BASKETBALE NAPODOBIT CHLAPCE

Dívčímu družsvu basketbalistek naší školy se téměř podařilo jít ve stopách chlapců v okresním finále středoškolských her. Na rozdíl od nich však ve finále podlehlo děvčatům z Obchodní akademie.Okresního turnaje se zúčastnily celky šesti škol opavského okresu. Naše družstvo hrálo kvalifikaci v tělocvičně OA v Opavě, kde neprve porazilo Zdravotní školu 12:4 a potom v dramatickém utkání podlehlo v prodloužení domácím 4:5. Obě družstva postoupila do finálové skupiny na MSZeŠ. Zde si poměrně snadno poradila se svými soupeřkami v semifinále, když naše hráčky rozstřílely své soupeřky ze „zemědělky“ 18:8 a ve finále je opět čekala děvčata z OA.
V herně vyrovnaném finále naše družstvo zradila především střelba v závěru zápasu, kdy si děvčata dokázala vypracovat řadu dobrých příležitostí, ale nedokázala je proměnit. Utkání se z počátku vyvíjelo příznivě pro naše družstvo, které se dostalo do vedení 8:2 a vše vypadalo na to, že se podaří odveta za předcházející zápas ve skupině. Hráčky OA se však střelecky probudily a otočily výsledek na 12:8 a ani koš našich v závěru na 12:10 již nemohl změnit skutečnost, že celkovým vítězem turnaje se staly hráčky Obchodní akademie a naše družstvo obsadilo druhé místo. Přesto j třeba poděkovat za snaživý výkon a vzhledem k věkovému průměru je možno doufat v lepší výsledek v příštích letech

Kategorie: Sport