VÍTĚZSTVÍ V KRAJSKÉM KOLE – HITORICKÝ ÚSPĚCH BASKETBALISTŮ SGO!!!

Mimořádný výsledek přivezli basketbalisté SGO 18.3.2008 z Krnova, kde se konalo krajské kolo SH v košíkové chlapců. Poprvé v historii se jim podařilo celou soutěž vyhrát a přivézt pohár pro vítěze do Opavy.Po úspěšném tažení v okresním kole SH odjíždělo naše družstvo do Krnova sice s posíleným sebevědomím, ale ani zdaleka ne v roli favorita. V samotné soutěži však naši hráči prokázali nejen nejlepší herní kvality, ale také pevné nervy, kázeň a touhu po vítězství. Krajského kola se zúčastnilo šest středních škol: kromě našeho družstva to byly celky gymnázií z Nového Jičína, Karviné, Ostravy-Hladnova a domácího Krnova, které doplnilo družstvo SPŠ Frýdek-Místek. Hrálo se ve dvou skupinách z nichž první dvě mužstva postupovala do semifinále.

Naši hráči si nejprve, v asi nejsnadnějším zápase, poradili se soupeři z Nového Jičína 61:31 a pak ve vyrovnaném utkání přehráli v závěru domácí Krnov 53:41. V semifinále narazili na silný tým z Karviné. Obě družstva se v průběhu zápasu několikrát vystřídala ve vedení, ale nakonec slavila úspěch zkušenost našich chlapců, kteří vyhráli 51:43.

Ve finále je pak čekal celek gymnázia z Ostravy-Hladnova, který v nervózním a emocionálně vypjatém semifinále porazil domácí Krnov. Ovšem chování některých ostravských hráčů bylo opravdu nedůstojné nejen z hlediska sportovního, ale také z pohledu studentů gymnázia.
Na své vystoupení doplatili Ostravané několika vyloučeními a někteří hráči proto do finálového zápasu již nemohli nastoupit. Finále samotné již proběhlo v klidnější atmosféře. Ostravští hráči začali lépe a rychle získali šetibodové vedení. Naši chlapci však zachovali klidnou hlavu a postupně náskok soupeře vyrovnali a vypracovali si čtyř až šestibodový odstup, který v samotném závěru zvýšili na konečných 60:48.

Všechna utkání v krajském kole byla určitě náročnější a vyrovnanější než v okrese, a tak tíha odpovědnosti ležela především na zkušených hráčích ze 4. a 3.C. Je potěšitelné, že naši studenti reprezentovali školu nejen po stránce sportovní, ale i svým chováním přesvědčili o svých kvalitách. Jen je možno trochu litovat, že letošní ročník této soutěže končí v krajském kole, protože bychom tentokráte zřejmě nebyli bez šancí na pěkné umístění ani v kole celostátním.

Kategorie: Sport