Druhý reprezentační ples Slezského gymnázia se opět vydařil

23. 3. 2008 – V sobotu 15. března 2008 byl ve večerních hodinách zahájen v pořadí druhý reprezentační ples Slezského gymnázia. Pro tuto slavnostní příležitost byly vybrány prostory městského sálu Na Rybníčku.
Po plesové premiéře před dvěma lety bylo jasné, že je vše nutno důkladně připravit a naplánovat. Organizace se ujalo Sdružení rodičů a přátel školy za vydatné pomoci některých studentů třídy 3.B, to vše pod patronací vedení školy.
Lístky byly vyprodány během dvou dnů, což jen dokazuje velký zájem především z řad studentů. Některé třídy pojaly tento ples dokonce jako třídní abiturientský sraz.

Skvělá taneční zábava byla prokládána programem, o který se postarali studenti. A bylo se opravdu na co se dívat! Módní přehlídka extravagantních modelů pod vedením Mgr. Michaely Nové vyvolala u všech přítomných nadšení a obdiv k nápaditost a zručnost našich studentů.

Vystoupení profesionálních tanečních párů jen podtrhlo skvělou náladu. I na tomto místě je možno s hrdostí konstatovat, že vynikající tanečníci – Martin Šindler a Pavel Říčný – jsou studenty Slezského gymnázia. Latinskoamerické tance, které s partnerkami předvedli, dlouho budily závist mezi „obyčejnými“ tancechtivými návštěvníky. Kdo umí, ten umí. Jako závěrečný bod programu vystoupila skupina bubeníků BORIS pod vedením pana Ivo Samiece. Specifická a líbivá hudba dokreslila příjemnou atmosféru večera.

Co říci závěrem?

Druhý reprezentační ples byl plný zábavy, tance, setkání, emocí. Doufáme, že každý odcházel spokojený. Vždyť jsme si mohli zatancovat, zhlédnout pestrý program a při troše štěstí vyhrát také nějakou cenu v tombole.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se zasloužili o úspěšný průběh celé akce a připravili nám tak příjemně strávený večer.

Poděkování patří také sponzorům akce: Statutární město Opava, AB SQUASH Centrum Opava, OPTYS, spol. s r. o., Opava, HERBA ALKO, s. r. o., Štítina, Zahradnictví – Ing. Sládeček Rostislav, Opava, HAVLÍK – OPAL, Bruntál, KVADRO, spol. s r. o., Bohumín-Skřečoň, Slezská pekárna J. L. N., s. r. o., Opava, MODEL OBALY, a. s., Opava, PASIČ, spol. s r. o., Dolní Životice, Cukrárna KAMAHAJ, Hradec nad Moravicí, T. S. Bohemia, a. s., Olomouc, Solná jeskyně Opava, Na Rybníčku 56, NEJČI NÁBYTEK, s. r. o., Opava, Podlahářství – Koberce – Jiří Machů, Opava, Ostravské stavby, a. s., Ostrava, ATAS Opava, Ludmila Říčná, Opava, MASOMA Klemensová, Dolní Benešov, Řeznictví Vlastimil Raida, Opavský a hlučínský deník, Region Opavsko, Krby – kamna Šimeček, Opava, ISOTRA, a. s. Bez laskavého přispění našich sponzorů by nebylo možno zorganizovat ples v takovém rozsahu a umožnit účast maximu zájemců. Poděkování patří i rodičům žáků a zaměstnancům školy, kteří věnovali dary do tomboly.

V nedělních časných ranních hodinách se 2. reprezentační ples Slezského gymnázia uzavřel. Zbývá se těšit na třetí ročník.

Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Aktuality