Basketbalisté SGO porazili MGO ve finále SH chlapců

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo basketbalistů naší školy, když se jim podařilo vyhrát okresní finále SH v košíkové a postoupit tak do oblastního finálePo 10 letech, kdy končili vždy na 2. nebo 3. místě za svými rivaly z MGO nebo SPŠ stavební, nenašli naši chlapci v letošním roce přemožitele.
Své soupeře přehráli doslova rozdílem třídy.
V kvalifikaci nejprve porazili celek SŠPU 48:12 v utkání, v němž si zahráli všichni hráči na soupisce. Takto postoupili do finálové skupiny na MSZeŠ, kde se očekávaly vyrovnanější souboje. Opak byl pravdou. Naše chlapce zastihly tyto zápasy ve velmi dobré pohodě a tak postupně „převálcovali“ domácí družstvo (které překvapivě vyřadilo v kvalifikaci SPŠ stavební) 46:24, celek SŠT-COP 47:28 a ve finále si doslova pohráli se svými protivníky ze sousedního Mendelova gymnázia 55:26!!!
Ve všech utkáních se podařilo základní pětce rychle získat vedení, a tak se na hřiště dostávali i hráči z lavičky. Obzvláště pro studenty 1. ročníku to byla zkušenost, kterou mohou zúročit v příštích letech.
Naše družstvo, tvořené výhradně studenty sportovních tříd, se v úterý 18. 3. 2008 zúčastní oblastního finále SH v košíkové v Krnově. Nezbývá než jim popřát, aby se jim dařilo stejně jako v „okrese“ a znovu vzorně reprezentovali naši školu.

Na závěr ještě sestava, která se o úspěch zasloužila: Adam Binar, Jan Brhel, Jan Gardavský, Jan Dorazil, Pavel Raška (všichni ze 4.C), Jan Hulva, Jakub Kocián, Štěpán Rohovský (ze 3.C), Ondřej Terchovan, David Lampa, Petr Mikulec a Marek Vitásek (z 1.C)

Kategorie: Sport