OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE

V pondělí 29. 1. 2008 proběhlo školní kolo olympiády v Aj, kterého se zúčastnilo 44 studentů.Do ústního finále postoupilo na základě výsledků písemné části, která se skládala z testu zaměřeného na jazykové znalosti a poslechu, nejlepších 10 studentů. Tito podali v konverzaci velice pěkné výkony. Studenti nejprve hovořili na vylosované téma a museli odpovídat na otázky poroty a ve druhé části samostatně porovnávali připravené obrázky. Výsledky v ústní části byly na předních místech velice těsné a určit vítěze nebylo jednoduché.

Konečné pořadí je následující: Na 3. místě skončil Jiří Machů ze 3.B, o druhé místo se podělili Pavla Slaná a Radim Kaller ze 3.A a vítězem se stal Petr Janoš rovněž ze 3.A

Nejlepším studentům gratulujeme a přejeme jim hodně dalších úspěchů a pěkných zážitků spojených s angličtinou.

Petr Janoš, jakožto vítěz školního kola, a Pavla Slaná z druhého místa reprezentovali naši školu v okresním kole olympiády v Aj 19. 2. 2008 na Mendlově gymnáziu, kde obsadili 5. a 6. místo v konkurenci vítězů z ostatních středních škol opavského okresu. Podle názoru člena poroty pana Petera Rogerse, obdobně jako ve školním kole, byly rozdíly mezi nejlepšími minimální a naši zástupci se rozhodně nemají za co stydět.

Kategorie: Cizí jazyky