Studenti SG Opava úspěšně složili mezinárodní zkoušku z německého jazyka

11.12.2007- Studenti 4. ročníku Slezského gymnázia byli prvními, kteří byli na našem gymnáziu připravováni na složení mezinárodní zkoušky z jazyka německého. Jedná se o zkoušku Zertifikat Deutsch a tento certifikát má mezinárodní platnost.Devět studentů se rozhodlo, že svou přípravu zúročí a zúčastní se tohoto testování.
Zkouška probíhala ve dvou dnech 1. 12. 2007 a 8. 12. 2007 a obsahovala jak práci se čteným textem, tak s textem poslechovým i psaným. Žáci museli prokázat své schopnosti v sestavování krátké stylistické práce. Také gramatika není při tomto testování opominuta. Poslední částí byla ústní zkouška.
Všichni přihlášení studenti tříd 4. A a 4. B náročné testování zvládli a zkoušku úspěšně složili. Jsou tedy čerstvými držiteli mezinárodního certifikátu z německého jazyka B1.
Všem gratulujeme.

Certifikátem se nyní mohou pyšnit: Kristýna Balášová, Lucie Košárková, Petra Schreierová a Martin Caletka (ze třídy 4. A), Petra Blokeschová, Nikola Ciatti, Jiří Mainuš, Vít Matějek a Přemysl Vlček (ze třídy 4. B).

Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Cizí jazyky