EXKURZE V QQ STUDIU ČESKÉ TELEVIZE

Výtvarná skupina třídy 2. D se v úterý 20. 11. 2007 odpoledne zúčastnila poutavé exkurze v QQ studiu České televize.„No rychleee! Šup, ať už jste po obědě, čekám vás venku.“ Toto byla poslední slova kreativní a nápadité profesorky Michaely Nové pár minut před odjezdem na exkurzi do Ostravy. Dovolte mi několik slov, jimiž bych vám přiblížila, co prožila výtvarná skupina třídy 2. D
v úterý 20. 11. 2007 odpoledne místo klasické výuky.


Zúčastnili jsme se poutavé exkurze v QQ studiu České televize, která nám zajistila neopakovatelný zážitek a přiblížila tvorbu animovaného filmu. Samotná cesta vlakem byla zpestřená pro většinu z nás první jízdou v rychlovlaku „Elefant“ a dále následovala patnácti – minutová jízda tramvají (rovněž pro některé vzrušující zážitek:).

Jsme na místě, jen zíráme na zvláštní prostředí průmyslové Ostravy…Ve studiu se nás ujala produkční Elen Mrázová, která nás pozvala do ateliéru, kde proběhla první přednáška o posta- vičkách, hrajících především v pohádkách. Mohli jsme nahlédnout také do světa nejmodernějších technologií, co se animace týče. Dále následovala prohlídka ateliéru „výroba animovaného filmu“, kde se všichni skvěle bavili. Měli jsme totiž příležitost vyrobit si VLASTNÍ ANIMOVANÝ FILM. Nevěřili byste, kolik dá práce přesunout jednu potvůrku ve filmu na opačnou stranu, pár jedinců už přepadla únava z dopoledního shonu ve škole, kde vyučování začalo nultou hodinou. Únava nadále stoupá s dalšími informacemi… Mohli jsme navštívit také zvukové studio, střižnu a pracoviště režiséra Vladimíra Mráze, který nás velmi pobavil a neustále opakoval větu: „Ptejte se mě na cokoliv, rád vám odpovím..“ Ovšem nezná studenty Slezského gymnázia. Pana režiséra jsme tedy vzali za slovo a byl vyřčen dotaz: „Tak kolik vyděláváte?“ Byli jsme se smíchem vyhozeni.

V závěru nás čekaly tři nejlepší absolventské filmy studentů Ostravské univerzity a hodinová
ručička se nenápadně plížila k číslu pět, kdy už únava nabírala nečekaných obrátek. S paní produkční jsme se rozloučili a poděkovali za skvělou práci, kterou pro nás udělala.

Při cestě na vlak už mnozí z nás cítili vůni linoucí se z nádražního bistra, a proto neodolali
a dopřáli potěšení také bříškům. Domů jsme dojeli v pořádku a s novou dávkou zkušeností. Jménem všech zúčastněných bych chtěla poděkovat prof. Míši Nové a praktikantce za neobvyklou a perfektní výuku v terénu, při které jsme si užili spoustu zábavy.
Těšíme se na další skvělé nápady naší výtvarnice!

Aneta Hanková – 2.D

Kategorie: Estetická výchova (hudební a výtvarná výchova)